напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Запорізький обласний театр ляльок

Запорізький обласний театр ляльок був заснований у серпні 1939 року. Засновником-організатором стала художній керівник та режисер Надія Йосипівна Копп, яка за півтора року створила більше 10 вистав, серед яких – «Квіточка пурпурова», «Кіт у чоботях» за Ш. Перро та інші.

Велика Вітчизняна війна припинила роботу театру, але відразу ж після її закінчення, з поверненням у Запоріжжя основної групи творчого складу театру, було піднято питання про відкриття театру ляльок.

8 грудня 1945 року розпочав свою діяльність Запорізький обласний театр ляльок. Через місяць – 15 січня 1946 року перші маленькі мешканці міста побачили виставу за п’єсою Н. Гернет «Гидке каченя».

 З цієї миті в театрі почалося нове життя – складне, але й наповнене новим змістом. Не маючи власного приміщення, транспорту, колектив театру працював за межами творчих здібностей, випускаючи в рік від 6 до 10 вистав.. Треба було дати радість дітям усього великого міста, та ще й не забути про сільських діточок, бо театр має статус обласного. То й кочували по дорогам Запоріжжя і області «Червона шапочка» та «Попелюшка», «Усатий смугатий» та «Коник-горбоконик», «За щучим велінням» та «Чарівна лампа Аладіна» і багато, багато інших.

На деякий час Запорізькі лялькарі переходять до складу обласної філармонії. А в 1970 році Запорізький обласний театр ляльок знову стає самостійною творчою одиницею, головним режисером стає М.Лисов, а директором О.Й. Бураковський.

У січні 1971 року театр у новій якості відкрився виставою за п’єсою Шурінової «Морозко». Яскрава казка зачарувала усіх.

 У 1972 році в театрі була поставлена перша вистава для дорослих. Це була феєрія В. Маяковського «Клоп». Ініціатива постановки цієї вистави належала директору театра Олександру Йосиповичу Бураковському.

З 1984 -1998 р.р. театр очолював Г. І. Шевченко.

З 1987 р. головним режисером став А. Галімон – заслужений діяч мистецтв України.

У квітні 1999р. в театр прийшов новий директор Колб А.М., а з 2007р. художнім керівником театру стала Н. П. Соколовська.

Театр має низку нагород за участь у:

- регіональному фестивалі «Січеславна»;

- міжрегіональному фестивалі «Лялькові зустрічі» (м. Донецьк);

- Міжнародному фестивалі «Подільська лялька» (м. Вінниця);

- Всеукраїнському фестивалі «Лялькова веселка»( м.Запоріжжя).

Географія гастролей Запорізького обласного театру ляльок різноманітна: Молдова, Литва, Білорусь, міста України. Виставам нашого театру аплодували маленькі глядачі Австрії. Скрізь, де побував театр, залишились добрі друзі, але тільки в Запоріжжі живуть найвідданіші та вірні друзі, які кожного разу з нетерпінням чекають появи нової прем’єри.

Незважаючи на свій поважний вік театр переповнений новими творчими планами та ідеями.


 Адреса: м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 60 (зупинка транспорту «Театр ім. Магара»)

Телефон: (061) 764-27-67, 764-18-06