напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Запорізький обласний академічний український музично-драматичний театр ім. В. Г. Магара

Дата заснування – 5 березня 1929 року.

З 1936 по 1965 рік театром керував визначний майстер української сцени, народний артист СРСР Володимир Герасимович Магар, ім’я якого театр носить з березня 2004 року.

В роки другої світової війни театр працював у Грузії, Узбекистані, Такжикістані, Туркменії, Північній Осетії, Дагестані.

У квітні 1944 року театр, за рішенням Уряду України, назавжди був прописаний у Запоріжжі. У 1953 році зросла красива споруда нового театрального приміщення, яка стала надбанням архітектурної панорами міста.

У 2000 році театр відкрито після капітального ремонту. На сьогодні це один з найкращих театрів України за архітектурою, естетикою і технічним обладнанням.

В різні роки театр очолювали відомі майстри української сцени – народний артист України, лауреат Державної премії ім. Т.Г. Шевченка С.К. Сміян (1966-1970), народний артист України М.П. Равицький (1970-1974), народний артист СРСР В.Г. Грипич (1974-1984), народний артист України О.П. Король (1984-2001), Слонов Валентин Іванович, заслужений діяч мистецтв України (1992-2013). Головатюк Євген Іванович, заслужений діяч мистецтв України – заступник директора з творчих питань (з 2009 р.).

З серпня 2004 року театру надано статус «академічного».

У творчому складі театру – 6 народних, 8 заслужених артистів України, 3 заслужених діяча мистецтв України, 2 заслужених працівника культури України.

Діючий репертуар театру складається з 35 вистав, у т. ч. 6 казок для дітей.

Основою репертуару театру є українська класична та сучасна драматургія.

Серед прем’єр останніх років – епічне полотно «Нестор Махно» Л. Тома, І. Бориса, оперети І. Кальмана «Королева чардашу», «Принцеса цирку», бурлеск «Енеїда» І. Котляревського, музична вистава «Закоханий Ідальго» за мюзиклом У. Васермана, Д. Деріона, трагедія «Ромео і Джульєтта» за В. Шекспіром, героїчна сага «Тарас Бульба» за М. Гоголем, людська комедія нравів «Без вини винні» О. Островського, героїчна легенда «Мамай» К. Карпенка, «Таїнство творіння» (музично-пластична екзистенція буття. Дія перша А. Вівальді «Пори року»), лірична комедія «Любов при свічках» за п’єсою Н. Птушкіної «Поки вона помирала».

Набуває розвитку музичний жанр. До постановок класичних оперет додалась постановка музичних вистав: «Доля Доріана» (театр-салон) сучасного українського композитора К. Цепколенко, «Моцарт і Сальєрі» за мотивами «Маленьких трагедій» О. Пушкіна і музикою Бетховена, Шуберта, Римського-Корсакова, мюзиклу «Любов на Зарічній вулиці» за мотивами кіносценарію «Весна на Заречной улице», оперети «Фіалка Монмартра» І. Кальмана.

До 200-річчя М. Гоголя театр здійснив постановку музичної феєрії «Майська ніч» та театралізованого дійства – концерту «Чуден Днепр…» за мотивами вистав театру за творами видатного українця.

Вистава «Майська ніч» одержала схвальні відгуки запорізького глядача та з успіхом пройшла у Полтаві на Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва «В гостях у М.В. Гоголя», присвяченого ювілею класика світової літератури.

При театрі працює театр під відкритим небом. Зараз місцем проведення вистав обрано історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» на о. Хортиця. До 70-річчя утворення Запорізької області на території комплексу у серпні 2008 року відбулася прем’єра театралізованого дійства «Мамай» за виставою театру. Перша вистава під відкритим небом пройшла у жовтні 2006 року, в «Козацькій Залозі» на о. Хортиця.

Це була героїчна сага «Тарас Бульба» за М. Гоголем. Вперше в Україні просто неба розгорталися події історичної давнини за участю творчого колективу театру ім. В.Г. Магара, кінно – спортивного театру «Запорізькі козаки», школи козацьких бойових мистецтв «Спас» та театру вогню «Юрак». У 2007 році вистава «Тарас Бульба» стала номінантом Національної премії України імені Тараса Шевченка. Зараз вистава «Тарас Бульба» переноситься в історико-культурний комплекс «Запорізька Січ».

В театрі працює театр – салон, мета якого пропагувати синтетичні музично-драматичні твори. У квітні 2009 року в ньому відбулася прем’єра вистави «Спокуса життя» («анатомія парадоксу») за твором запорізького письменника та драматурга В. Михайленко.

На малій сцені театр презентує драматургічні твори камерного характеру та акторські читацькі програми.

При театрі створений Міжнародний центр театру «Данапріс», разом з яким впродовж останнього часу створені вистави: «Спокусливі леді» за п’єсою П. Вогел «Стародавня професія», «Позичте тенора» К. Людвига, «Сміх лангусти» Д. Марелла (в рамках творчого проекту «Ми про вас пам’ятаємо», присвяченого старійшинам запорізької сцени), «Нахлібник» І. Тургенєва.Адреса театру: 69063 м. Запоріжжя, пр. Леніна, 41, magara@ua.fmwww.magara.zp.ua

Довідки за телефонами: про репертуар 764-40-72, про наявність квитків та ціни 764-38-17, замовлення квитків 764-40-72

Каса театру працює з 11 до 18 години, перерва з 14 до 15 години. Тел.: 764-38-17

Попередній продаж у переході по вул. Анголенка, торговому центрі «Україна»

Колективні заявки на перегляд вистав приймаються за телефоном (061) 764-40-72
або по факсу (061) 764-66-96