напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Запорізька обласна філармонія

Запорізька обласна філармонія – одна з найвідоміших концертних організацій України, заснована у 1939 році. Сьогодні в її творчому складі: академічний симфонічний оркестр, козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці», майстри художнього слова, естрадна група та три концертні групи музично-тематичного лекторію.

Запорізька обласна філармонія має творчу базу для розвитку усіх видів музичного мистецтва. Симфонічні і камерні концерти, сольні концерти артистів філармонії, музичні лекторії, літературні вітальні, гастролі зарубіжних виконавців, обласні та міжнародні фестивалі, конкурси, творчі зустрічі, заходи до професійних та календарних свят – це творчий доробок працівників та артистів філармонії, який щорічно складає понад 600 концертних заходів.

Відкриття концертного сезону філармонії для мешканців міста – це завжди свято. Серед найбільш яскравих концертних програм слід зазначити концерти під рубриками: "Майстри сцени”, «Золоті сторінки класики», «Нові імена», дитячі концерти "Пригоди музики у ХХ столітті», «Маленькі таємниці великого оркестру», в яких артисти пропагують маловідомі класичні твори та твори сучасних вітчизняних і зарубіжних композиторів. Вразили своїх глядачів концерти - «Святкові барви», «Нащадки вічно памятають» та концерт бандури з оркестром «Между прошлым и будущим».

Візитною карткою міста по-праву вважають академічний симфонічний оркестр, під керуванням народного артиста України В.В. Реді. Стали улюбленими такі концертні програми, як: «Хіти ХХ століття», «Музика кіно». Колектив має велику гастрольну практику (Франція, Південна Корея, Італія, Росія). Оркестр гідно представляє музичне мистецтво Запорізького краю на міжнародних конкурсах та фестивалях.

Особливо слід відзначити діяльність козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці». Вже традиційними стали концертні програми такі як – «Козацькому роду нема переводу», «Різдвяні зустрічі», «Шлях до Тараса», «Козацька вольниця – земля невмирущої слави».

Велику роль у духовному та музичному вихованні підростаючого покоління відіграють концертно-лекторійні групи. Протягом року були створені і користувалися великою популярністю програми: «Таємниці музичних жанрів», «Класика очима сучасників», «Станція Заваляйка», «Маленький Мук», «Музика кіно».

Вагомим внеском у розбудову культури є підтримка в організації та проведенні фестивалів: Всеукраїнський фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва "Акорди Хортиці”, міжнародний фестиваль духовного хорового співу «Христос Воскрєсє!».

На сцені концертного залу виступали такі відомі виконавці як – заслужений артист України В. Козлов (фортепіано, Київ), М. Мдоянц (фортепіано, Москва), лауреати міжнародних конкурсів: О. Набіулін (фортепіано, Москва), Д. Найдіч (Франція), Р. Комачков (віолончель, Москва), І. Каяцца (диригент, Італія), Т. Штонда (бас, Москва) та багато інших.

Обласна філармонія розташована в концертному залі ім. М.І. Глінки, який збудовано в 50-ті роки лауреатом Державної премії архітектором Г. Вегманом та інженером В. Шапільським. Опинившись в стінах Запорізької обласної філармонії, у глядачів є можливість побачити великий зал – це один з кращих залів Європи, відмічений особливою святковістю архітектури, який має унікальні акустичні можливості. За роки свого існування філармонія стала головним центром культури запорізького краю.


Адреса: 69006, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 183. Телефон/факс: 236-44-46, www.filarmonic.zp.ua

Конарева Ірина Едуардівна,  генеральний директор, заслужений працівник культури України, т. 236-73-86.

Каса т. 236-44-67.