напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Запорізький державний цирк

Перші театралізовані циркові вистави проводились в тимчасових спорудах (балаганах). Перші згадки про циркові вистави в м. Олександрівську припадають на 20-ті роки минулого століття.

Під час Великої Вітчизняної війни літній цирк в м. Запоріжжі було зруйновано. В 1948 році відновлення цирку проводилось методом народного будівництва.

(Постанова № 25 § 38 від 14 квітня 1948 року): «З метою поліпшення культурного обслуговування робітників, ІТР і найбільших підприємств Запоріжсталі, службовцям Запоріжстрою, Дніпрострою та інших підприємств Ленінського і Орджоникідзевського районів міста Запоріжжя, виконком обласної Ради депутатів трудящих і бюро Обкому КП/б/ постановили:

1. Схвалити ініціативу трудящих Ленінського і Орджоникідзевського районів міста Запоріжжя і профспілкових організацій Запоріжстрою, 3апорожсталі та інших підприємств по справі відновлення цирку «Шапіто» в парку Металургів на базі металевого каркаса, що зберігся, раніше існуючої будівлі цирку».

Основною робочою силою булі учні шкіл ФЗО № 19, 23, якими було відпрацьовано понад 10 тисяч годин на земляних та інших роботах.

Активну участь у відновлювальних роботах приймали робітники підприємств «Запоріжбуд». «Запоріжалюмінбуд», «Комунар», «Дніпробуд», «Водоканал» та інших.

На підставі наказу № 303 Комітету у справах мистецтв при Раді Міністрів СРСР від 26 травня 1948 р. в місті Запоріжжі був організований літній цирк, який був госпрозрахунковим підприємством на самостійному балансі і знаходився у веденні Головного управління цирків Комітету у справах мистецтв при Раді Міністрів СРСР.

Цирк розташований був на території міського парку «Металургів» і працював лише в літній період часу. Будівля цирку була дерев'яна, літнього типа із загальною місткістю 1785 місць глядацького залу.

В грудні 1966 року розпочалось будівництво нової будівлі цирку на 2000 місць. 20 квітня 1972 року розпочав роботу стаціонарний Запорізький цирк в новій будівлі по вул. Рекордній, 41.

20 квітня 2002 р. колектив цирку відсвяткував ювілей - 30-річчя з дня заснування стаціонарного цирку в місті Запоріжжі.

На арені Запорізького цирку радували мешканців міста і області такі видатні діячі циркового мистецтва, як Юрій Нікулін, Ігор та Еміль Кіо, артисти Дурови, Філатови, Запашні та багато-багато інших.

Очолює колектив Запорізького державного цирку Кравець Станіслав Дмитрович, директор-художній керівник, призначений на посаду в 1998 році. Указом Президента України від 26 березня 2004 р. № 371 Кравцю С.Д. присвоєно почесне звання: Заслужений артист України .

Широка популяризація циркового мистецтва шляхом всебічного рекламування, високопрофесійної постановчої роботи та показу кращих зразків циркового мистецтва України та зарубіжних країн серед населення міста та області.

В Запорізькому держцирку створено джазовий колектив під керівництвом диригента Кравця С.Д.

За період з 2000 по 2004 р. оркестр цирку представляв свої нові музичні програми не тільки запоріжцям, а й мешканцям столиці.

Оркестр цирку брав участь в концертах в м. Києві, що проводились в рамках Всеукраїнських звітів майстрів мистецтв та творчих колективів регіонів України (концерт в Національному палаці «Україна» - травень 2001р., концерт джазової музики в Національному академічному драматичному театрі їм.. І.Франка - червень 2003р.), Національний палац «Україна» (вересень 2004р.)

Оркестр під керівництвом С.Д.Кравця з успіхом виступає в теле- та радіопрограмах («35 хвилин джазу» та інших). Студією звукозапису «В&L RЕСОRDS» випущено компакт - диск з джазовою програмою оркестру Запорізького держцирку.

На сьогоднішній день цирк став одним із центральних організаторів видовищних заходів, який організує дозвілля як дітей, так і дорослих міста і області.

Протягом року цирк відвідує понад 125 тисяч чоловік. За останні 6 років Запорізький цирк відвідало понад 700 тисяч глядачів.

Директор-художній керівник Запорізького держцирку і колектив цирку мають чисельні подяки за активну благодійну діяльність від Української Спілки ветеранів Афганістану, Запорізької міської асоціації батьків дітей-інвалідів «Надія», ГО «Союз Чорнобиль», Запорізького міського товариства захисту інвалідів з дитинства, Запорізької Єпархії УПЦ, Запорізького обл. відділення Фонду соціального захисту інвалідів та багато інших.


Адреса: Україна, 69000, Запоріжжя, вул. Рекордна 41 (зупинка транспорту "Універмаг Україна")

Телефон для довідок: (061)233-71-60

Каса, режим роботы: з 8-00 до 18-00, без вихідних та перерв, телефон: 233-71-60

E-mail: circus@internet.zp.ua

Internet: www.circus.internet.zp.ua