напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Якимівський район

Якимівський район, площею 1,8 тис .кв. км, розташований у південній частині Запорізької області. Зі сходу і південного сходу район омивається Молочним та Утлюцьким лиманами, на півдні – Азовським морем.

Загальна кількість населення – 38,1 тис. чоловік. 61,6 % населення складають українці, 31,6 – росіяни, 1,6 – болгари, решта – інші національності (татари, білоруси, корейці, азербайджанці).

Якимівка добре знана своєю курортною зоною. На узбережжі Азовського моря, переважно у смт Кирилівка, Алтагір, Атманай, Богатир розташовано понад 200 баз відпочинку та інших оздоровчих закладів. Дно лиманів вкрито товстим шаром лікувальної сірчано-водневої грязі Молочного лиману, яка з успіхом використовується лікувально-оздоровчими закладами.

Район перетинають дві автомобільні дороги державного значення Харків–Сімферополь та Маріуполь–Одеса, а також залізнична дорога зі станцією Якимівка. Наявність цих доріг робить район доступним для подорожуючих туристів.

Території та об’єкти природно-заповідного фонду

Ландшафтний заказник «Сивашик»

Заказник знаходиться в межах болотно-лиманних та солончакових луково-степових угідь озера Болградський Сивашик або просто Сивашик. Рослинність представлена степовими рослинами, багато степових первоцвітів.

Розташований на захід від села Атманай. До села прокладено автостраду і є автобусне сполучення. Об'єкт розташований у досить безлюдній місцевості.

Ландшафтний заказник «Коса Федотова»

Розташований південніше смт. Кирилівка на піщаній косі. Заснований у 1979 р. Площа - 234 га. Охороняється степова флора, місце гніздування птахів. Добре розвинене транспортне сполучення та інфраструктура в прилеглій зоні відпочинку.

Лісовий заказник «Радивонівський»

Розташований неподалік села Радивоновка. Заснований 1903 року. В його межах охороняється понад 40 видів деревно-чагарникових порід. Транспортне сполучення добре. В інфраструктурі прилеглих сіл Радивоновка та Ленінське переважають торгові точки.

Зоологічний заказник «Алтагірський»

Розташований неподалік сел Радивоновка та Богатир. Заснований 1890 (інша версія - 1840) року. Акліматизують тварин а також охороняється близько 50 видів деревно-чагарникових порід. Транспортне сполучення добре. В інфраструктурі головним чином представлені торгові точки.

Ландшафтний заказник «Заплава р. Малий Утлюк»

Розташований на березі річки Малий Утюг, у безпосередній близькості до селища і районного центру Якимівка. Заснований 1980 р. Якимівка має добре авто та залізничне сполучення. Інфраструктура розвинена добре.

Орнітологічний заказник «Заплава р. Атманай»

Розташований в безпосередній близькості до сел. Давидівка та Атманай. Межує із заказником "Сивашик". Охороняються місця осінніх зупинок перелітних птахів, а також гніздування дрібних болотяно-річкових дрібних птахів. Транспортне сполучення тільки до сел. Атманай та Давидівка.

Ботанічний заказник "Правий берег Молочного лиману" (село Ленінське) - друга назва: "Лиманний"

Розташований неподалік села Ленінське. Заснований 1980 року. Розташований на підвищеному березі Молочного озера. Охороняються ландшафти, де поширений чебрець. Транспортне сполучення тільки до села Ленінське, інфраструктура представлена тільки торговими точками.

Ботанічний заказник "Правий берег Молочного лиману" (село Охрімівка)

Розташований неподалік села Охрімівка, на правому високому березі Молочного лиману. Заснований 1980 року. Охороняється цілинного степу, де ростуть чебрець та спориш. Транспортне сполучення тільки до села Охрімівка. Інфраструктура в селі Охрімівна слабо розвинена. Переважно - торгові точки.

Ботанічний заказник "Правий берег Молочного лиману" (село Шелюги)

Розташований неподалік села Шелюги. Заснований 1980 року. Охороняється ділянка цілинного степу, де представлені лікарські рослини сухих степів. Транспортне сполучення тільки до села Шелюги. Інфраструктура представлена торговими точками в цьому ж селі.

Ботанічний заказник "Степовий схил Молочного лиману" (селище Кирилівка) - друга назва: "Кирилівський"

Розташований у безпосередній близькості до селища Кирилівка. Заснований 1980 року. Охороняється ділянка степового ландшафту, де ростуть чебрець та спориш. Транспортне сполучення до Кирилівки. Інфраструктура добра в селищі.

Орнітологічний заказник «Тащенакський под»

Розташований неподалік села Радивонівка, в гирлі річки Тащенак. Заснований 1980 року. Охороняються місця гніздувань перелітних птахів та зарості ромашки лікарської. Інфраструктура представлена торговими точками у селі Радивоновка. Транспортне сполучення до даного села.

Гідрологічний заказник "Молочний лиман" (в його межах - заказник "Гирло Молочного лиману" поблизу села Тимофіївка в гирлі ріки Молочна)

Розташований в акваторії Молочного лиману. Охороняються місця гніздувань водно-болотяних птахів, а також місця зупинок перелітних птахів. Транспортне сполучення до сел. Ленінське, Радивоновка, Шелюги, Охрімівка, Кирилівка. Інфраструктура добре розвинена тільки в Кирилівці.

Верхів’я Утлюкського лиману

Розташований неподалік Кирилівки та Атманаю. Охороняються місця гніздувань водно-болотяних птахів. Транспортне сполучення тільки до вказаних населених пунктів, де є інфраструктура (добре розвинена в Кирилівці, в Атманаї тільки торгові точки).

Парк санаторія «Кирилівка»

Розташований в межах оздоровчого санаторію "Кирилівка" поблизу однойменного населеного пункту. Представлений у якості зеленої оздоровчої зони. Інфраструктура розвинена добре. Транспортне сполучення до селища Кирилівка.

Заклади культури і мистецтв

Якимівський районний історико-краєзнавчий музей

Якимівська центральна районна бібліотека

Якимівський районний будинок культури

Якимівський районний будинок юнацької творчості

Історико-архітектурні споруди

Будинок, де містився штаб 4-го Українського фронту

Садиба барона Філібера, XIX ст.

Садиби сільського (зеленого) туризму, етносадиби

Садиба сільського (зеленого) туризму, с. АтманайТрадиційні свята та фестивалі

Фестиваль-конкурс «Слов’янська Зоряниця» (липень, щорічно)

«Різдвяні вечорниці», «Щедрий вечір, добрий вечір» (щорічно на Новий рік)

Свято Нептуна

«Как на Масляной неделе»

Оздоровчі заклади та бази відпочинку

Якимівський район

смт. Кирилівка

Транспортне сполучення

Залізничний вокзал

Автостанція смт. Якимівка: вул. Молодих патріотів, 6, тел.:(06131) 91230

Автостанція смт. Кирилівка: пер. Азовський, 12, тел.: (06131) 96204

Аварійно-рятувальні служби

Рятувальна станція

Контакти

Відділ культури і туризму Якимівської райдержадміністрації

Величко Людмила Федорівна

72500, Запорізька обл, смт. Якимівка, вул. Леніна, 36; тел. (06131) 9-12-60

AkimViddilKult@ukrpost.ua