напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Туристичні об'єкти області


Національний заповідник "Хортиця"

Хортиця – найбільший острів не лише на Дніпрі, а на усіх річках Європи, довжиною 12 км, шириною 2,5 км. Його площа складає близько 2,5 тис. га. На думку вчених, він утворився більше 2 мільйонів років тому у результаті геологічного розлому, який відколов частинку Українського кристалічного щита. Природа острова унікальна. На його території поєднуються усі ландшафти України: плавневі ліси та луки, справжні та петрофітні степи, скелясті відшарування гранітів, балки, нагорні діброви, висячі болота, озера.

Дніпрогес ім. В.І. Леніна

Дніпровську гідроелектростанцію ім. В.І. Леніна по праву можна вважати символом Запоріжжя та цілої епохи. Вже більш ніж 75 років вона працює на користь людям. З побудовою у Запоріжжі потужної гідроелектростанції стало можливим не тільки безперешкодне судноплавство Дніпром, але й будівництво і розвиток на півдні України колосального індустріального комплексу, що корінним чином вплинуло на розвиток південних, центральних та східних областей країни.

Запорізький обласний краєзнавчий музей

Запорізький обласний краєзнавчий музей засновано у грудні 1921 р. Його першим завідуючим був відомий краєзнавець, археолог, етнограф і фольклорист Я. П. Новицький.

Колекція музею нараховує близько 110 тисяч експонатів основного фонду, з яких кілька сотень пов’язані з історією козацтва. Серед них такі реліквії як клейноди, холодна та вогнепальна зброя, корабельні гармати та якорі, побутові речі запорожців, монети, документи XVI – XVIII ст., більшість з яких представлені в експозиції музею.

Василівський історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова»

Музей-заповідник «Садиба Попова» займає будівлі відомого колись у Європі палацово-паркового ансамблю-маєтку генерала Василя Степановича Попова, побудованого у 1894 році місцевими майстрами-будівельниками та кріпаками з Полтавщини та Чернігівщини. Проект виконано фінським (шведським) архітектором Стюнклем. Існують відомості, що автором проекту Палацового комплексу і багатьох його елементів є всесвітньо відомий російський архітектор Микола Бенуа. Поєднання генія архітектури і майстерності виконавця створило справжнє диво містобудування, аналогів високоякісного мурування стін з цегли, за свідченням фахівців, не має ані в Україні, ані в державах СНД та взагалі в Європі.

Національний Історико-археологічний заповідник "Кам'яна могила"

Перші документальні відомості про дивовижну пам'ятку належать до кінця XVIII століття. Кам'яна Могила старіша за єгипетські піраміди, Стоунхендж та зиккуриати Ближнього Сходу. Подібних місць на землі одиниці: в Тибеті, Непалі та Єгипті. Ця унікальна пам'ятка природи й історії являє собою гору периметром майже 3 км та висотою близько 12 м, котра складається з близько 3 тис. пісковикових плит різних розмірів та гротів. Природний заповідник «Кам'яні могили»

 Це гірська країна в мініатюрі. Вона бадьорить і заряджає відвідувачів цілющою енергетикою. Чарує незрівнянними ароматами і незайманістю степових трав...

 Заповідник „Кам'яні Могили” заснований 5 квітня 1927 року як особлива природоохоронна територія. Його площа складає близько 400 га. Входить до складу Українського степового природного заповідника, підпорядкованого Президії Національної Академії наук України. 


700-літній Запорозький дуб

Запорізький дуб протягом століть був місцем паломництва мільйонів людей. Точний вік його сьогодні ніхто не знає. Сімсотрічний його називають, як мінімум, останні сто років. Учені припускають, що справжній його вік перевищує дев'ять століть. Найбільш ранні, найбільш достовірні відомості про культове поклонінні священного дуба містяться в роботі літописця десятого століття нашої ери Костянтина Багрянородного.