напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Новинки від музею на Запорізькій книжковій толоці

01.11.2016

21 – 23 жовтня 2016 р. Запорізький обласний краєзнавчий музей власним стендом був представлений на найбільшому в регіоні книжковому форумі «Запорізька книжкова толока 2016».

Протягом трьох днів працював книжковий ярмарок, де були представлені тисячі книг від українських видавництв, сімейний простір «Книголісся», відбувалися презентації нових видань сучасної української літератури, панельні дискусії, круглі столи, відкриті лекції, літературні читання, зустрічі з авторами та автограф-сесії.

Серед новинок від Запорізького обласного краєзнавчого музею цього року на Толоці було презентовано два оновлені комплекти листівок «Привіт із Олександрівська» та «Старе місто», копія центральної шпальти «Берлінської ілюстрованої газети» (Berliner Illustrierte Zeitung) № 11 за 19 березня 1942 р., присвяченої підриву Дніпрогесу у 1941 р. та роботам з відновлення гідроелектростанції. Оригінал газети був переданий до фондів музею ще у 2014 р. відомим українським меценатом, пошуковцем та медальєром, членом Асоціації благодійників України Дмитром Пірклом.

Крім того, цього року музей видав унікальну мальовану «Карту етнічного складу населення Запорізького краю у другій половині XVIII – першій половині ХІХ ст.», що також була представлена на «Запорізькій книжковій толоці». Автором карти є відомий художник, геральдист, автор гербу Запорізької області Віталій Пилипенко. Тексти до карти написала старший науковий співробітник музею Ольга Чайка.

 

Видавничі новинки від Запорізького обласного краєзнавчого музею зацікавили відвідувачів форуму.