напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

«Покрова на Хортиці»: вся Україна співала, грала й танцювала на нашому святі

17.10.2016

Останнім акордом численних жовтневих свят гучно пролунав VІІ Всеукраїнський козацький фестиваль «Покрова на Хортиці».

У колиску запорозького козацтва завітало понад півтисячі учасників з шести областей України, для яких відвідання  Хортиці на Покрову стало непересічною подією. Туристи приїздили цілими автобусами з багатьох міст країни. Майже вся Україна співала, грала й танцювала на нашому святі.

Гостей та учасників привітали заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, народний депутат України Ігор Артюшенко, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Володимир Подорожко, заступник Запорізького міського голови Анатолій Пустоваров.

Традиційно урочистості розпочалися літургією в церкві Покрови Пресвятої Богородиці, що в центрі історико-культурного комплексу "Запорозька Січ”. Богослужіння очолив єпископ Запорізький і Мелітопольський УПЦ Київського патріархату Фотій. Участь у службі також взяв настоятель Вірменської Апостольської церкви отець Тер Юсік.

 У концертній програмі фестивалю своє мистецтво демонстрували 24 професійні та аматорські колективи з Вінницької, Донецької, Дніпровської, Луганської, Миколаївської та Запорізької областей. Глядачі із запалом танцювали під пісні та мелодії, що лунали зі сцени.

Свою артистичну майстерність, кулінарні сюрпризи та народні звичаї на «Національному подвір’ї» представляли десятки національно-культурних товариств. Народні майстри з Івано-Франківщини, Рівненщини, Сумщини, Чернігівщини, Харківщини та інших регіонів разом із запоріжцями презентували вироби народних умільців, етнічні сувеніри та народні страви.

Незважаючи на вітер та холод, Покрову на Хортиці відзначали упродовж цілого дня.

Підбиваючи підсумок, директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко зазначив: «Ця культурно-мистецька подія під гаслом «Хортиця єднає Україну!» є яскравим свідченням єднання, національного та духовного відродження країни. Фестиваль має на меті подальший розвиток національної культури, пропаганду традицій українського козацтва в сучасному інтерактивному просторі. Ми, українці, зобов’язані зберігати цілісність та сприяти збереженню духовних та культурних надбань нашого народу, створювати творчі проекти, які демонструватимуть світові нашу істинну сутність та національну гідність».