напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Фестиваль «Покрова на Хортиці» представить культурно-мистецьку палітру всієї України

11.10.2016

Наближається одне з найбільш шанованих свят на Запоріжжі – Покрова Пресвятої Богородиці. а разом з ним - Всеукраїнський козацький фестиваль «Покрова на Хортиці».

Про його програму поінформував на  брифінгу директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій  облдержадміністрації Владислав Мороко.  Посадовець нагадав, що цього року  фестиваль  проводиться сьомий раз і має багатокомпонентний характер,  адже  присвячується Покрові Пресвятої Богородиці, Дню українського козацтва, Дню захисника України та Дню визволення міста Запоріжжя.

Цей культурологічний проект започатковано за ініціативи Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради та за підтримки Міністерства культури України у 2010 році.

-  Фестиваль присвячено популяризації історії, популяризації нашої Хортиці, - зазначив  Владислав Мороко. – Хтось говорить, що Хортиця – серце України, хтось каже, що це її душа. Але це явище – унікальне. Саме тому фестиваль має на меті подальший розвиток національної культури, пропаганду традицій українського козацтва в сучасному інтерактивному просторі. Ця культурно-мистецька подія під гаслом «Хортиця єднає Україну!» є яскравим свідченням національного та духовного відродження країни. Очікується більше 500 учасників фестивалю - це професіональні та аматорські творчі колективи,  виконавці з усієї України та області, майстри з традиційних видів народної творчості з усіх районів та міст області. Тож запрошуємо на фестиваль запоріжців та гостей міста.

Заходи фестивалю триватимуть п’ять днів, його  програма насичена та різноманітна.

Так,  11-15 жовтня в рамках фестивалю - культурно-масові, науково-освітні заходи в навчальних закладах області, бібліотеках, музеях області, Запорізькій організації Національної спілки художників України, Національному заповіднику «Хортиця» та на базі ТОВ "Будинок культури "ЗАЗ”.  Крім цього, в навчальних закладах  проводяться тематичні заходи, спрямовані на підвищення ролі традиційної культури, формування патріотизму та духовності. У бібліотеках області відбудуться виставки краєзнавчої літератури «Запорізький край – козацька столиця України», у музеях – тематичні виставки та експозиції. Обласний художній музей підготував виставку «Україна козацька в творах художників».

12 жовтня  у виставковій залі Запорізької організації Спілки художників України  відкриється виставки запорізьких митців.

13 жовтня  Палац культури ТОВ «ЗАЗ» прийматиме Всеукраїнський дитячо-молодіжний фестиваль «Краса і гордість козацького краю».

Основні заходи фестивалю відбудуться безпосередньо у день свят -   Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня захисника України, Дня визволення міста Запоріжжя, Дня Української Повстанської Армії – 14 жовтня  у колисці запорозького козацтва, на славетній Хортиці.

Відкриється святкування Літургією в Церкві Покрови Пресвятої Богородиці.

 Театралізований пролог урочистостей  виконають артисти академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара на головній сцені.

Тут же відбудеться концерт  за участю професійних та аматорських колективів областей України. Своє мистецтво демонструватимуть 24 професійних та аматорських колективи і окремих виконавців з  Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Луганської, Миколаївської, Запорізької областей. Запорізьку область представлятимуть 16 творчих колективів та окремих виконавців, серед яких відомі в Україні та за її межами ансамбль народної пісні та побутового танцю «Оксамит», народний ансамбль української народної пісні та музики «Чумацький шлях», народний фольклорний чоловічий ансамбль «Бунчук», народний ансамбль танцю «Байда» Палацу культури «Титан», народний вокальний ансамбль «Горицвіт» Палацу культури металургів ТОВ «Соціальні ініціативи Запоріжжя», народний ансамбль запорізької поліції «Пернач», народний хор «Червона калина» та зразковий фольклорний колектив «Родослав» Палацу культури «Сучасник» м. Енергодара, народний вокальний ансамбль «Вечірня зіронька» та «Спецефект» Оріхівського району, народний ансамбль «Запорізькі обереги» та ансамбль сучасного танцю «Star light» Мелітопольського училища культури, чоловічий гурт «Байдак» Токмацького міського будинку культури та народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» Бердянського державного педагогічного університету. Також у концерті візьмуть участь композитор-пісняр, заслужений артист естрадного мистецтва України Анатолій Сердюк та відома запорізька співачка, автор-виконавець Жанна Вім.

У Малому Коші (біля корчми) для дітей демонструватиме виставу обласний театр ляльок «Микита Кожум’яка».

Козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» обласної представить ландшафтне театралізоване дійство «Покровський ярмарок».

Протягом усього фестивалю працюватиме «Національне подвір’я» біля пам’ятника Тарасу Бульбі, насичене ідеями духовного відродження та європейської інтеграції. 40 національно - культурних товариств Запорізького краю, близько 50 творчих колективів та окремих виконавців представлять перлини національних культур, традицій, звичаїв, кращих зразків народної творчості та кухні. Вже традиційно на фестивалі «Покрова на Хортиці» українці, німці, греки, болгари, вірмени, грузини, поляки, білоруси, татари, албанці, литовці, азербайджанці, чехи, чеченці, євреї, асірійці, араби, роми створять міжнаціональний танцювальний флешмоб з болгарською «хора», грузинською «лезгинкою», українським «гопаком». На подвір'я завітають почесні гості з Києва: єгипетська діаспора - керівник Валід Атія, головний редактор інформаційного порталу «Україна по-арабськи» Мохаммад Фараджаллах та голова комісії з питань міжнаціональних відносин громадської ради при Міністерстві культури України, голова Всеукраїнської громадської організації «Діаспора чеченського народу» Сальман Садаєв, Федерація грецьких товариств України - голова Олександра Проценко-Пічаджи, представники Центру культури і дозвілля селища Старий Крим - директор Наталя Кожевнікова, гості з Маріупольського району  Донецької області. Також на подвір'ї учасники Всеукраїнського дитячо-молодіжного фестивалю «Краса і гордість козацького краю» презентують дефіле в національних костюмах.

На Козацькому колі народні майстри з усієї України презентуватимуть свої вироби. Географія учасників широка: Західну Україну представлять майстри з Івано-Франківщини, які привезуть вироби з дерева, вовни, традиційні карпатські сувеніри, а майстри з Рівненщини дадуть змогу поласувати пряниками та бубликами; з Півночі країни їдуть майстри з Сумщини та Чернігівщини зі своїми  виробами з металу, глини, дерева та скла. Зі Сходу країни чекаємо майстрів з Харківщини та Дніпропетровщини з вишиванками, виробами гончарного мистецтва, смачними пряниками і вареним медом, етнічними сувенірами. Центр України представлять майстри Київщини, Черкащини, Полтавщини, які презентують традиційні промисли свого регіону. І, звичайно, будуть широко представлені вироби народних умільців із Запоріжжя та області: гончарство, ткацтво, валяння, вишивка, вироби з металу, різноманітні смаколики.

Протягом дня на майданчику біля ІКК «Запорозька Січ» (з боку Дніпра) гостей розважатиме своїм виступом гурт історичних реконструкторів «Запорозькі козаки». Також усі матимуть змогу взяти участь у цікавих дійствах, які широко будуть представлені на площі біля пам'ятника Тарасу Бульбі: в інтерактивній програмі «Козацький писар» та «Дитяча майстерня», костюмованій виставі «живих скульптур», «Козак і козачка».

У Церкві Покрови Пресвятої Богородиці працюватиме виставка ікон та церковного приладдя.

 

Вперше в рамках фестивалю відбудеться туристична виставка «Гостинне Запоріжжя». Відвідувачі зможуть ознайомитися з пропозиціями музеїв та заповідників, сільських зелених садиб та інших туристичних об’єктів Запорізької області. Туристичні об’єкти краю будуть представлені на стенді Запорізького обласного туристично-інформаційного центру,  зокрема й інформація про транспортне сполучення, готельні послуги та загалом про туристичну інфраструктуру, а також про сам фестиваль «Покрова на Хортиці».