напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

ДЕНЬ ТУРИЗМУ ВІДЗНАЧИЛИ В МУЗЕЇ

27.09.2016

Напередодні Міжнародниого дня туризму в обласному краєзнавчому музей відбулися урочистості. Ппрацівників туристичної галузі Запорізької області привітали директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації В. В. Мороко, голова ГО «Запорізька обласна туристична асоціація» Р. О. Маруфенко, почесний голова цього громадського об`єднання Л. Ф. Брацило та голова правління Спілки сприяння розвитку зеленого туризму в Україні Н. Ю. Бернага.

Найкращі представники галузі були нагороджені почесними грамотами Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.

Відбулася презентація відеофільму «Запорізький туристичний фестиваль» створеного Запорізькою ТРК. 

Журналістам була надана можливість безпосередньо відвідати туристичні об’єкти Запорізького району під час прес-туру, організованого Департаментом. Запорізький район володіє багатими рекреаційними ресурсами, бо розташований у мальовничому місці – по обох берегах  Дніпра, а також на території району розташовані Крутоярівське та Новоолександрівське лісництва.

На території району налічується 33 пам’ятки природи (у тому числі  одна пам’ятка загальнодержавного значення – «Урочище Пристіни» (Григорівська с/р), на землях якої знаходиться овіяне легендами таємниче  «Панське озеро»), 46 пам’яток історії, 244 пам’ятки археології,  728 курганів та могильників, одна пам’ятка  архітектури та одна – монументального мистецтва,  38 оздоровчих закладів, п’ять  садиб сільського «зеленого» туризму, два готельно-ресторанних комплекси. Все це створює сприятливі умови для  масового та індивідуального відпочинку і туризму.

Гості відвідали садибу сільського «зеленого» туризму та іподром родини Пічуріних у с. Широке. Тут туристів  приваблюють  кінними прогулянками для дітей та дорослих, можна ознайомитися з роботою молочної міні-ферми.

У 2015 році відкрито новий центр «зеленого» туризму «AQUAZOO-ПЕТРОПОЛЬ» (с. Петрополь), який організовує змістовне дозвілля для дітей та дорослих, пропонує екскурсії, контактне спілкування з тваринами, майстер-класи з народних ремесел, і звичайно скуштувати українську кухню.

 2016 році відкрито сільську «зелену» садибу «Українська єнотова хата» у с. Червоний Яр, яка пропонує проведення екскурсій, зооанімацію, проведення майстер-класів.

А в с. Ручаївка журналісти побували в менонітському будинку-музеї. Будинок має багато предметів побуту та інших атрибутів німецької культури, за допомогою яких господарі створюють атмосферу давнини.

Загалом архітектурна спадщина німців-менонітів, які раніше проживали на теренах району, представлена історичними будівлями дуже широко: у селах Широке, Долинське, Нове Запоріжжя, Новослобідка, Миколай-Поле, Новопетрівка, Федорівка та селищі Малокатеринівка.

 Учасники прес-туру особисто переконалися, що Запорізький район готовий  запропонувати змістовні маршрути та цікаві туристичні об’єкти, які варті уваги і можуть бути доступні кожному.