напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Відкриття виставки «Щедрий дар митців Запоріжжя»

02.09.2016

У Запорізькому обласному художньому музеї 30.08.2016 відкрилася виставка «Щедрий дар митців Запоріжжя».

Цього року у вересні музей відзначає своє 45-річчя. Заснований без жодного експонату, наразі у фондах музею зберігається понад 16 тисяч предметів.

Починаючи з часу утворення установи, співробітники музею тісно співпрацюють з художниками, майстрами народного мистецтва з усієї України, а також цілеспрямовано збирають твори запорізьких художників. Значна кількість фондових збірок – це подарунки. Найперший подарунок, який надійшов від запорізьких митців - "Медсестра” Станіслава Шинкаренка.

На виставці представлено 225 творів, які були подаровані запорізькими митцями протягом останніх 5 років. Роботи різнопланові, виконані із застосуванням нових технічних прийомів: живопис, графіка, вироби декоративно-ужиткового мистецтва тощо. Найбільш щедрими дарувальниками були Олексій Якушенко, Юрій Остапов, родина Євченко, Володимир та Людмила Форостецькі, які подарували роботи не тільки свої, а й Василя Форостецького, Андрій Соколенко та перший директор музею Григорій Соколенко, Анатолій Сергієнко. 

 

В експозиції експонуються роботи понад 70 авторів. Музейники, а разом з ними і всі городяни вдячні художникам, їх родинам, друзям за подарунки, за можливість познайомитись з прекрасними мистецькими творами.