напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Відкриття виставки «Шевченко – художник»

29.05.2012

За підтримки управління культури і туризму облдержадміністрації 29 травня 2012 року в приміщенні Запорізького обласного краєзнавчого музею відкрилась виставка з колекції Національного музею Тараса Шевченка (м. Київ) «Шевченко – художник».

У презентації виставки взяли участь М. Ярмощук – заступник голови облдержадміністрації; І. Конарева – начальник управління культури і туризму облдержадміністрації; Ю. Каптюх – заступник Запорізького міського голови; П. Ребро – запорізький поет, журналіст, громадський і культурний діяч; представники промислових підприємств, громадських організацій, ЗМІ та музейні працівники.

„Багато сказано про велич Тараса Григоровича Шевченка, який став живим символом національної єдності, консолідації українського народу. Окрім автобіографічного значення, малюнки Шевченка мають значення історичне. Шевченко пройшов складний творчий шлях, не відмовляючись від плідних традицій минулого і не обмежуючись тяжінням до якогось одного напряму чи жанру. Сьогоднішня виставка – велика подія для Запоріжжя, ще одна нагода доторкнутися до променів яскравої геніальності Великого Кобзаря”, – наголосив М. Ярмощук, відкриваючи виставку.

На виставці представлено понад 30 творів, серед яких – портрети, краєвиди, малюнки на біблійні, історичні, літературні сюжети, книжкові ілюстрації.

Жанр акварельного портрета представлено творами раннього періоду (1837) – портретами Катерини Абази та невідомого, де помітні прагнення автора правдиво відтворити образ людини, передати прикметні риси характеру.

Пейзажі становлять майже половину мистецького доробку художника. На виставці представлено твори «У Києві», «Видубицький монастир у Києві», що увійшли до альбому «Мальовнича Україна» (СПб, 1844), задум якого виник у художника під час першої подорожі Україною, коли митець замальовував краєвиди.

Досягнення Шевченка-офортиста представляють твори, виконані у 1858-1859 роках: «Сама собі у своїй господі», «Автопортрет у шапці та кожусі». Шевченко поглибив і збагатив реалістичні художньо-технічні засоби офорту. Його новаторська творчість мала великий вплив на подальший розвиток мистецтва офорту в Росії та на Україні. У 1860 році йому було присвоєно звання академіка гравюри.

Виставка працюватиме з 29 травня до 9 червня 2012 року в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї (вул. Чекіста, 29), тел. для довідок: 764-39-12.