напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

В обласному музеї відкрилася виставка, присвячена пам’яті загиблих добровольців

10.06.2016

У виставковій  залі Запорізького обласного краєзнавчого музею відкрилася художня виставка «Білоруси з Україною в серці», ініціатором та організатором якої виступив Міжнародний благодійний фонд «Волошка» за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації.

Це – спільний проект українських та білоруських художників, присвячений пам’яті загиблих добровольців тактичної групи «Беларусь» – Віталіку Тіліженку-Кексу та Алесю Черкашину-Тарасу.

На захист територіальної цілісності нашої держави стали також добровольці з інших країн. Особливе місце тут належить білоруським бійцям. У 2015 році була сформована тактична група «Білорусь» у складі Добровольчого українського корпусу.

Натхненні героїчною боротьбою своїх співвітчизників, художники зі Спілки художників Білорусі та художнього об’єднання «Пагоня» восени 2015 року разом з українським художником Тарасом Носаром приїхали в зону проведення АТО та працювали над картинами в околицях донецького аеропорту, в селищі Піски, поблизу селища Волноваха та Новогродівка.

На виставці представлено близько 40 полотен (портретів, пейзажів, сюжетних картин) білоруських художників Геннадія Дроздова, Олеся Пушкіна, Олеся Циркунова, Андруся Такінданга, Олеся Суши та українського митця Тараса Носара – члена Національної спілки художників України. Виставка доповнена інсталяцією, створеною з речей, знайдених в зруйнованій будівлі середньої школи селища Піски Донецької області, а також фото- та відеоматеріалами.

- Цей художній проект  покликаний показати жахливу дійсність війни на Сході України. Він цікавий ветеранам та бійцям АТО, волонтерам, представникам громадських організацій. Головне – це пам’ятати наших сьогоднішніх героїв, підтримувати бійців, шанувати їх пам'ять, - підкреслив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.