напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

В Запоріжжі презентували перевидання книги Д. Яворницького «Дніпрові пороги»

12.05.2016

12 травня 2016 р. у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація перевидання раритетної книги академіка, фольклориста і легендарного знавця козаччини Дмитра Івановича Яворницького «Дніпрові пороги», перші екземпляри якої побачили світ ще у 1928 році.

Книга Дмитра Яворницького «Дніпрові пороги» сьогодні сприймається як своєрідна «енциклопедія» порогів на Дніпрі. Науково-популярний історико-географічний нарис розрахований на широку аудиторію, формує уявлення про унікальну пам’ятку. Понад 80 фотографій 20-х рр. ХХ ст. створюють у читача образ Дніпра на відрізку між Дніпропетровськом та Запоріжжям до затоплення водами Дніпровського водосховища.

У новому виданні міститься сучасна передмова та примітки, автором яких виступив відомий «порогознавець» – співробітник Національного заповідника «Хортиця» Олег Власов. Крім того книгу доповнено новим ілюстративним матеріалом з 29 унікальних архівних світлин з колекцій наукового архіву Інституту археології Національної Академії Наук України, Національного заповідника «Хортиця», Запорізького обласного краєзнавчого музею та Дніпропетровського музею історії лоцманів та лоцманського ремесла. Більшість з них публікується вперше! Увазі читачів представлена і авторська карта-схема порогів Дніпра. Стилістика та нумерація сторінок оригіналу повністю збережена, проте усунені друкарські помилки та неточності.

Перевидання книги Дмитра Яворницького «Дніпрові пороги» було презентоване у Києві 24 квітня 2016 р. в межах VI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал-2016». Книга стала чи не найгучнішою прем’єрою найбільшого в Україні книжкового форуму. В київській презентації взяли участь Олег Власов, Юрій Завгородній, Олександр Савчук.

Альбом фотографій з географічно-історичним нарисом стане у нагоді історикам, краєзнавцям, а також усім, хто цікавиться українською старовиною. 

У презентації взяли участь автор передмови Олег Власов, видавець Олександр Савчук, директор Запорізького обласного краєзнавчого музею Михайло Мордовськой, директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, декан історичного факультету ЗНУ, доктор історичних наук, професор Володимир Мільчев.