напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

16-18 квітня в Осипенківському музеї відбулись тематичні заходи до Дня довкілля і Дня пам`яток та пам`ятних місць.

19.04.2016

 В День довкілля з метою виховання в дітей і юнацтва людяністі, доброти, почуття патріотизму та відповідальності за майбутнє нашої Землі і малої батьківщини - Бердянщини, в парковій зоні села Осипенко працівники музею та учасники юнацької краєзнавчої студії «Джерельце» долучились до Всеукраїнської акції «День довкілля» - в парковій зоні села ними було здійснено упорядкування й приведення до належного стану меморіалу на місці поховання земляків - воїнів Революційної Повстанської армії України (махновців), які загинули, боронячи рідну землю від російської агресії у 1918-19рр.. 

В рамках відзначення Міжнародного дня пам’яток та культури в Осипенків ському краєзнавчому музеї проведено творчу акцію, складену з тематичної екскурсії: «Скарби нашого краю» та музейної зустрічі:  «Історія, що в камені застигла…».

Вихованці юнацької краєзнавчої студії «Джерельце» запросили до музею вихованців ДНЗ «Пізнайко», де дошкільнят чекала захоплююча екскурсія, в ході якої діти отримали уявлення про види пам’яток матеріальної і духовної культури: музейні предмети, експонати, експозицію, навчилися правилам поведінки в музеї. Діти ознайомилися з музейними колекціями: уважно розглядали народний одяг, чудові вишивані сорочки, рушники, яскраву українську кераміку, вироби з дерева, картини місцевого художника Петра Зозулі, предмети побуту - все це не тільки дивувало малят, але і розбурхувало їхню уяву, розвивало прагнення до пізнання. А ще юні екскурсоводи розповіли про культурну спадщину Бердянського краю, різні місцеві перекази й старожитності. У їхньому виконанні прозвучали віршовані композиції: «Балада про млини-вітряки», «Пряля», «Мамина сорочка», «Легенда про криницю-журавель».

Також діти дізналися про рідне село в різні часи. Про тих земляків, які в минулому сміливо йшли у бій проти поневолювачів, і вже в наш час, в боях на Сході нашої Вітчизни, відстоюють право на життя, свободу для нашого й майбутніх поколінь. У кожної дитини залишилася частинка пам'яті про ці героїчні сторінки … 

 А в ході ще однієї цікавої зустрічі, вихованці краєзнавчої студії почули цікаву розповідь Віталія Валентирова з с.Полоузівка, який завітав до музею. Про те, як кілька років тому в обмілілому місці річки Кільтичія ним було знайдено кам'яне зображення людини, висотою майже в людський зріст. А коли вдалося розчистити камінь від намулу, з'ясувалось, що це - справжній витвір давнього майстра, по-науковому - кам’яна скульптура половецького часу. 

 В давнину і за козацької доби багато таких стелоподібних зображень скитського й половецького часу височіли на степових могилах - курганах, поблизу давніх шляхів, створюючи неповторну картину степового українського ландшафту. Віталій Валентиров, як справжній патріот Бердянщини, вирішив передати свою знахідку до музею, щоб всі могли побачити пам’ятку. Тепер цей давній артефакт знаходиться серед подібних творів старовинного мистецтва, в колекції кам’яної скульптури Осипенківського музею, де з ним ознайомлюються туристи, гості Бердянщини, під час авто маршруту «До витоків історії Бердянського краю». А студійці "Джерельця” - екскурсоводи на цьому маршруті, вирішили, що факти, наведені паном Віталієм,  неодмінно будуть включені до екскурсійної розповіді. 

Під час заходів діти здолали ще одну сходинку на шляху пізнання історії рідної землі. Адже мета акції - зростити в дитячій душі любов до традицій, історії, культури своєї малої батьківщини.