напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

У Запоріжжі з’явився перший в Україні козацький фотолітопис

02.04.2016

За ініціативи Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва та за підтримки народного депутата України Ігоря Артюшенка в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася фотовиставка «Бойовий шлях запорізького козацтва». Світлини розповідають, як козацтво відроджувалося після Революції Гідності, ставало на захист Запорізького краю, набувало досвіду командної взаємодії, допомагало нашим захисникам на передовій.

— Ця перша в Україні виставка свідчить, що запорізьке козацтво стало з колін та показало себе як справжній відданий захисник рідної землі», — наголосив голова обласної координаційної ради козацтва Дмитро Сухінін.

 

За його словами, за два роки активісти провели операції «Дозор» та «Перехоплення», доправили українським військовим понад 70 тонн продуктів, теплих речей та амуніції, побували на бойових чергуваннях на Чонгарі, у Слов’янську та поблизу Маріуполя. Козаки спільно з солдатами та нацгвардійцями охороняли стратегічні об’єкти, реалізовували просвітницькі проекти, займалися патріотичним вихованням дітей. Кілька сотень із них добровольцями відправилися до зони проведення АТО, побували майже у всіх гарячих точках – від Ясинуватої до Широкиного.

Окремий розділ виставки присвячено козацькому 37-му окремому мотопіхотному батальйону 56-ї бригади ЗСУ. Одразу привертають увагу фото батька й сина, які полишили спокійне життя в Іспанії та приїхали захищати незалежність України. Також на стендах можна побачити дівчину-снайпера з позивним «Чайка», яку відзначено високою державною нагородою за знищення бліндажу та двох мінометних розрахунків супротивника. Символом військової звитяги бійців став український прапор на водонапірній вежі у с. Новобахмутівка, на самій лінії вогню, який щоранку, незважаючи на обстріли бандформувань, вивішували бійці.

Виставка працюватиме в музеї протягом місяця, а потім буде експонуватися в містах та районах області.