напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Туризм і літній відпочинок повинні бути безпечними, доступними і якісними

26.03.2016

На цьому було наголошено на засіданні Регіональної ради щодо підготовки та проведення туристичного та курортно-оздоровчого сезону 2016 року, яке пройшло під головуванням директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислава Мороко.

- Стратегією регіонального розвитку Запорізької області до 2020 року визначено розвиток регіону як історико-культурного та туристично-рекреаційного центру Півдня України. Основною метою  є розвиток внутрішнього туризму:  туристичних продуктів та мереж; туристична промоція області, підтримка інноваційних проектів, культурно-мистецьких заходів, що формують імідж регіону; використання історико-культурного надбання для розвитку внутрішнього туризму; розбудова якісної культурної інфраструктури та запровадження сучасних механізмів менеджменту. До того ж, з метою подальшого створення конкурентоспроможного туристичного продукту, який має максимально задовольнити потреби вітчизняних та іноземних туристів, Департаментом розроблено проект Програми розвитку рекреаційно-курортного комплексу та туризму Запорізької області на  2016-2020 роки, - зазначив Владислав Мороко.

Як наголошував директор обласного краєзнавчого музею Михайло Мордовський, на часі – створення комфортних умов для туристів. Основна ж теза туристичного напрямку і організації відпочинку – «Запоріжжя – безпечне для відпочинку». Він повідомив, що заплановано ряд заходів, які мають популяризувати Запорізьку область із найкращих позицій. Так, у квітні планується провести перший туристичний фестиваль, на якому буде представлено всі види туризму  краю.  Презентувати свої території зможуть як райони Запорізької області, так і інші області України. Тут ми побачимо туристичний і творчий потенціал закладів культури, музеїв, санаторіїв, турфірм  тощо.

Владислав Мороко у продовження обговорення цього питання акцентував увагу на тому, що вперше за два роки є підтримка обласної ради у питанні організації прес-турів, у рамках яких журналістів будуть знайомити з територіями області безпосередньо під час виїздів.

Спірні моменти виникли під час обговорення питання відпочинку в самому місті Запоріжжі й зокрема щодо стану підготовки придніпровської природоохоронної зони.

- У минулому році у нас працювала виїзна комісія, яка аналізувала роботу пляжів. Не секрет, що стан цих об’єктів незадовільний. І якщо два санкціоновані пляжі ще готові були приймати відпочиваючих, то несанкціоновані не те що не облаштовані для відпочинку – вони потенційно небезпечні. І ми повинні зробити все для того, щоб запобігти таким прикрим випадкам у майбутньому,  - наголосив Владислав Мороко.

У ході обговоренні цього питання директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко закликав готуватися до туристичного й оздоровчого сезонів уже сьогодні, а не у травні-червні. До того ж, як зазначив посадовець, протягом десяти років працівники заповідника звертаються до міської влади з проханням допомогти у санкціонуванні пляжів й організації безпечного відпочинку, а також вирішити питання організованих місць переходів, адже 80% рекреації Запоріжжя розташовані  саме на Хортиці.

 

Учасники засідання також обговорили стан підготовки приморської зони, про що доповіли міський голова міста Приморськ Олена Бошкова, в.о. начальника відділу культури Бердянської райдержадміністрації Оксана Нечет, голова Якимівської райдержадміністрації Олександр Правосуд, заступник голови Приазовської райдержадміністрації Марина Попова і секретар Бердянської міської ради Олексій Холод.