напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

В Осипенко вшанували пам’ять героїв і долучились до акції "FreeSavchenko"

19.03.2016

18 березня, в Осипенківському краєзнавчому музеї відбулося вшанування пам'яті односельця: Володимира Проходи – учасника бойових дій на території Афганістану, який загинув 18 березня 1986 року. З того часу минуло вже 30 років, але й досі болить душевна рана в рідних та близьких. В пам'ять про земляка прозвучав вірш поетеси з с.Червоне Поле Тетяни Шугалової-Катрич  «Монолог полеглого воїна-афганця». Летять, відлітають у вічність роки і скільки б їх не минуло, не зітруть у нашій пам’яті імен, не виплачеться і не відпечалиться на нашій землі пам'ять про синів України, які загинули у далеких горах Афганістану, на чужій для українців, розв’язаній Кремлем війні.

А ще - в ході акції: "За нашу і вашу свободу!” вшанували й пам'ять полеглих за Вітчизну в наш час. Юнацтво, яке прийняло участь в заході, довідалось про долі двох бійців Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор»: розвідниці Насті Горбачової (позивний - Лиса), яка народилась 16 березня 1983 р., поблизу Чернівців, а загинула в Маріуполі 6 серпня 2015 року, і білоруса Алеся Чаркашина (позивний - "Тарас”) родом з містечка поряд з Брестом 1982 р.н., бійця тактичної групи «Білорусь» 1-ї штурмової роти 5-го окремого батальйону ДУК"ПС”, який помер у Запорізькій лікарні від тяжких осколкових поранень, отриманих 10 серпня 2015 року в бою за село Біла Кам'янка на Донеччині. Переглянули відеосюжети про героїв, зокрема - й кліп пісні Алеся Чаркашина "Не здавайся!”, в авторському виконанні, змонтований побратимами  в пам'ять про воїна - білоруса, що віддав життя за Україну. 

Згодом, в парковій зоні села біля пам'ятника першій українці - військовій льотчиці, односельчанці Поліні Осипенко (1905 - 1939 рр..), відбулась акція в підтримку політполоненої української льотчиці Надії Савченко, незаконно ув’язненної у Росії: "Свободу Надії, волю Україні !”

До всесвітньої акції, з підтримки української льотчиці Надії Савченко, яка в 2014 році добровільно пішла на захист Батьківщини, і нині, демонстуючи незламність духу, продовжує свій нерівний бій, долучилися усі небайдужі осипенківці. Юнацтво тримало українські прапори, плакати із хештегом #FreeSavchenko !  та гаслами про визволення Надії. Осипенківці наголосили на тому, що громадськість не має права залишатися осторонь, усі разом маємо згуртуватися, і докласти максимум зусиль, щоб Надія Савченко й усі полонені та заручники російсько-терористичних сил знову були на свободі.

 

Під час богослужінь в Покровській церкві УПЦ Київського патріархату с.Осипенко підносяться молитви за незаконно ув’язнених в Росії Надію Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Миколу Карпюка, Станіслава Клиха та інших полонених і заручників – українських військовослужбовців та цивільних громадян.