напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Презентація краєзнавчої збірки "Історико-культурні, археологічні і природні пам'ятки Мелітопольського району"

11.03.2016
З 2008 по 2012 рік на базі районного методоб'єднання учителів історії та правознавства здійснювався колективний проект шкіл Мелітопольського РВО зі створення краєзнавчої збірки «Історико-культурні, археологічні і природні пам'ятки Мелітопольського району».

Нарешті збірка побачила світ у вигляді книжки завдяки гранту, що його виділив на потреби авторського колективу відомий в районі підприємець директор ПП «Раса» Анатолій Олександрович Раков. Проект здійснювався в умовах доброзичливої підтримки з боку керівництва Мелітопольського райвідділу освіти – завідуючої райвідділу освіти Безбородих Т.М. та завідуючої районним методкабінетом Карташової М.Є. Куратором проекту і координатором зусиль його учасників була методист РМК Л.І. Назаренко. Безпосередню роботу з обробки та систематизації матеріалів, що поступили зі шкіл, здійснював автор проекту Чухраєнко О.А., якому до-помагала творча група (редакційна колегія) у складі Ландарь О.О., Панкової О.В., Хавер Н.П. Кожен з них відповідав за певний напрямок – північ району, схід, південь, захід. Крім того, члени редколегії вели вільний пошук по своєму напрямку і всьому району, консультували і надавали посильну допомогу іншим учасникам проекту тощо. Учитель інформатики Романенко Р.Ю. створив макет обкладинки.

   У проекті були задіяні вчителі історії, або вчителі, що цікавляться краєзнавством, керівники гуртків позашкільних закладів, бібліотекарі. До своєї роботи вони залучали як співавторів або помічників учнів, колег, представників сільської громади. Описанню підлягали такі об'єкти (що збереглися і не збереглися): братські могили, архітектурні споруди, археологічні пам'ятки, музеї, об'єкти природно-заповідного фонду тощо. Дуже важливою вимогою стало проілюструвати кожен об'єкт, тобто сфотографувати, замалювати або відсканувати стару фотографію, в крайньому випадку, скласти словесний опис. Текст опису пам'ятника готувався державною мовою, записувався на електронний носій інформації та передавався на обробку координаторові. Після правки і редагування зібраний матеріал ставав частиною майбутнього видання під прізвищем автора. У подальших планах творчої групи проекту передбачається створення електронного альбому на вищевказану тему. Можлива й розробка факультативного навчального курсу з однойменною назвою. В цілому, робота над проектом завершилася успіхом. В ній взяли участь 53 автори, із них - 29 учителів, представників 25 шкіл району та 15 учнів - активістів краєзнавчих гуртків та вихованців Малої академії наук. Описані 110 пам’яток, що знаходяться на території 26 сіл Мелітопольського району.

   Презентацію провів автор проекту Олександр Чухраєнко.