напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Відкриття виставки «Музей на крилах»

04.03.20162 березня 2016 року в Запорізькому обласному художньому музеї відкрилася виставка робіт учасників мистецько-миротворчої акції «Музей на крилах».

Минулого року в чоловічому Свято-Сергіївському монастирі в м. Кремінна Луганської області за підтримки громадських активістів і волонтерів було створено музей янголів. Організатори планують перетворити його на культурний і духовно-просвітницький центр для дітей, в якому проводитимуться тематичні вечори, спектаклі, майстер-класи. У музеї діти зможуть дізнатися про місця, звідки в колекцію були надіслані янголи, і це вивчення «янгольської» географії України допоможе її об’єднанню.

Запорізький обласний художній музей за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації також долучився до цієї акції. 5 січня 2016 року, напередодні Різдва, в музеї відбулися круглий стіл, майстер-класи та підписання листа на підтримку жителів Сходу України. На цей заклик відгукнулися запорізькі митці, викладачі, школярі та, навіть, вихованці дошкільних навчальних закладів. Вони не лишилися байдужими, а своїми теплими руками і схвильованими серцями створили світлі образи ангелів в найрізноманітніших техніках. 

На виставці представлені роботи учасників різного віку. Наймолодші друзі музею - вихованці дошкільного навчального закладу № 6. Спільно із співробітниками музею вони створили своїх перших в житті ангелів з паперу - «Ангели на хмаринках».

Чисельна і різноманітна галерея ангелят належить вихованцям Хортицької Національної навчально-реабілітаційної академії. Діти створили патріотичні образи Ангелів-охоронців.

В експозиції представлені роботи учнів Запорізьких дитячих шкіл мистецтв № 1 та № 4, які вражають яскравістю кольорів та особливою різноманітністю у використанні технік. Малюнки та об'ємні фігурки ангелів представили також Центр дозвілля дітей та юнацтва Орджонікідзевського району та Майстерня різноколірного чарівництва при бібліотеці «Юний читач».

Окрасою виставки є твори викладачів. Оксана Тимчишина (Запорізька дитяча школа мистецтв №1) створила ікони під враженням буремних подій в Україні. Керамістка Лариса Жолудь (Запорізька дитяча художня школа) надала на виставку свого замріяного ангела разом із молитвою, що її надихнула на створення цього образу. Різні за характером глиняні ангелики, виліплені співробітниками музею разом із запорозькими митцями на майстер-класі під керівництвом Лариси Віталіївни, також знайшли місце в експозиції. 

Особливо зворушливі роботи із Запорізького обласного центру соціально-психологічної реабілітації, бо ці діти вже встигли зазнати багато страждань на своєму короткому віку. Яскраві і вишукані роботи вихованців студії «Червона птаха» та їх керівника Ганни Поплавки.

Розписи на дереві свідка подій у Донецьку та учасниці виставки Ірини Колесник, супроводжує зворушливий лист-присвята. Поетичні твори Лариси Комісар, також розміщені в експозиції, є емоційним відгуком на події в країні.

Поруч з ангелами в експозиції представлені речі – страшні свідки бойових дій в зоні АТО, привезені волонтерами і надані музею Тетяною Яковенко. Кожна річ має свою страшну, іноді фатальну історію і кожен уламок кричить, що так не має бути.

 

Виставка діятиме до 19 березня 2016 року, а потім янголи будуть передані до музею в м. Кремінна Луганської області. Учасники акції сподіваються, що їхні Ангели, разом з іншими, зібраними в монастирі у місті Кремінна, піднімуться небесним військом на захист нашої Батьківщини.