напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

В Запоріжжі презентували «Музейний вісник» № 15

02.03.20162 березня 2016 року у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація щорічного науково-теоретичного видання «Музейний вісник» № 15. Протягом багатьох років «Музейний вісник» знайомить читачів із проблемами археології, історії, краєзнавства, природознавства, музеєзнавства не лише Запорізької області, а й України в цілому.

У новому номері видання опубліковані статті двадцяти семи авторів із Запоріжжя та Запорізької області, а також інших міст України – Вінниці, Дніпропетровська, Києва, Умані, Харкова, Херсона.

У розділі «Музеєзнавство» Ольга Чайка описує одяг та побутові речі духоборів із колекції Запорізького обласного краєзнавчого музею. А Віталій Шелегеда розповідає про поширення рідкісних видів змій на території Запорізької області і острові Хортиця.

Археологічний розділ «Музейного вісника» вже традиційно публікує дослідження, присвячені проблемам стародавньої історії. Зоя Попандопуло, спираючись на матеріали, зібрані відомим археологом Олександром Бодянським, висвітлює особливості Верхньохортицького ґрунтового могильника, що належить до 

часів поширення Білозерської культури. Про пам’ятки доби каменю та енеоліту, знайдені у долині р. Молочна, пише Віктор Джос (смт. Мирне).

Багато цікавих публікацій міститься у історичному розділі видання. Олег Власов оповідає про Дніпровські пороги наприкінці XVI – XVIII ст. Валерій Стойчев знайомить читачів з історією села Вознесенівки Олександрівського повіту. Стаття Павла Кравчука присвячена маловідомим фактам з практики тюремного ув’язнення на південноукраїнських землях у другій половині XIX – на початку XX ст.

Свіжий випуск «Музейного вісника» стане у нагоді не лише історикам і краєзнавцям, а й усім, хто цікавиться історичним минулим і сучасними проблемами розвитку музейної справи в Україні.

Презентація видання відбулася за участі представників Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА, співробітників запорізьких музейників, авторів статей, працівників бібліотек, краєзнавців, представників громадськості та журналістів місцевих ЗМІ.