напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Осипенківці разом з бердянцями з Цивільного корпусу АЗОВ вшанували пам`ять Героїв Небесної Сотні, АТО і борців за незалежність України всіх часів.

22.02.2016

У переддень Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, в парковій зоні села Осипенко, працівниками музею та юнацької краєзнавчої студії «Джерельце» здійснено упорядкування та приведення до належного стану меморіалу на місці поховання земляків - воїнів Революційної Повстанської армії України (махновців), які загинули під час бойових дій у Приазов´ї у 1918-19рр.. Акція проведена з метою увічнення пам’яті загиблих учасників Революції Гідності, що відбулася у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, і борців за незалежність України всіх часів: зокрема, загиблих земляків - повстанців, які захищали рідну землю від білогвардійської та більшовицької навали в умовах тогочасної російської військової агресії, в період Української революції і Визвольної війни 1918-1921рр..  

Того ж дня, 19 лютого, в Осипенківському краєзнавчому музеї відбувся, організований спільно з Цивільним корпусом АЗОВ в Бердянську, тематичний захід «Пам'ятаймо подвиг односельця - учасника столичного Євромайдану і воїна АТО Володимира Зюзя (1948-2014), та всіх земляків, які віддали життя за Вітчизну!» - присвячений консолідації Української нації перед обличчям зовнішньої загрози, вшануванню Героїв Небесної Сотні і воїнів - учасників АТО.

Згадати патріотів, що своєю пожертвою дали надію на порятунок народу і країни, прийшли всі, кому дорога наша земля та її історія.

Під час заходу відбулося покладання квітів на пам’ятному місці, присвяченому боротьбі за свободу та незалежність України - місці братського поховання земляків - воїнів Революційної Повстанської армії України (махновців), які загинули у 1918-19 роках. Відбулась й акція пошани тих численних повстанців, місця поховання яких лишились не відомими: «Пам`ятаймо усіх, хто не розкаяним і неоплаканим, в нерівному герці поліг в рідну землю, щоб весною вирости степовим  полином, травою забуття..«  

На військовому меморіалі віддали шану й односельцям, які загинули, захищаючи рідну землю в роки Другої світової війни .

Присутні переглянули документальні фільми, про повстанський рух нашого краю в період Української революції і Визвольної війни 1918-21 рр.., патріотизм та мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013  – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей та европейського вибору України.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали життя за Україну та відійшли у безсмертя.

У виконанні вихованців юнацької студії "Джерельце”, яка діє при музеї, прозвучали віршовані твори патріотичного змісту.

Світлана Пазиченко

Той час криваво-чорним був для нас…

Пройшла війна нестримно по пшеничнім полі

І витоптала жорстоко кращі колоски - 

Пролилось сліз гірких багато та людської крові….

В огні палали наші душі і серця,

Від диму задихалися думки, боліли скроні,

Тепер ми з болем поминаєм тих, кого уже нема

І проклинаєм пекло те в своїм безсонні…

Відчули на собі ми що таке війна,

Побачили яким підступним може бути ворог,

І зрозуміли: Мир і Злагода - то не прості слова,

Цього так прагнеш й хочеш в нашім спільнім домі…

Ми зрозуміли, що то значить слово Україна!

Ми осягнули серцем – рідна це земля!

Але цвіт нації за Неньку нашу в битвах зараз гине …

Одне лиш просим: хай будуть всі герої незабутні,

І не повториться ніколи більше рік минулий!

На вшанування пам’яті загиблих воїнів АТО Запорізької області, імена й світлини котрих розміщені в музейній експозиції, було запалено свічки.

Начальник штабу Цивільного корпусу АЗОВ в Бердянську Галина Кубик розповіла про юнацькі і молодіжні патріотичні акції, закликала молодь району  приєднуватися до руху з увічнення і вшанування подвигу наших земляків. Домовились про співпрацю у створенні експозиції в музеї, яка відтворюватиме  сучасну боротьбу за незалежність, цілісність держави в умовах неоголошеної військової російської агресії, що триває нині.

20 лютого, о 9 годині, у Покровській церкві с.Осипенко УПЦ Київського Патріархату настоятель храму протоієрей Василій Турчак звершив панахиду за загиблими на Майдані, та у зоні АТО.

 

Вічна пам'ять і вічна слава героям!!!