напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Історія українського воїнства – від середньовіччя до АТО

22.01.2016

У Запорізькому обласному центрі молоді з нагоди Дня Соборності відкрилася виставка «На сторожі Соборності», яка реконструює ключові етапи історії української армії і показує її поетапний розвиток. Виставка присвячена воїнам, які захищають сьогодні цілісність і соборність нашої країни на сході. Проект створений під патронатом Міністерства оборони, Міністерства закордонних справ України та Міністерства культури України. До речі, за підтримки Міністерства культури України експозиція була показана у Національному музеї історії України, який доповнив фотовиставку цікавими  й значущими історичними музейними експонатами.

У Запоріжжі до організації  виставки долучилися Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації,  обласний центр молоді і Запорізький медіа-центр.

На прикладі тисячолітньої історії українського війська автори виставки показують, що українська армія завжди захищала європейські цінності.

Фотовиставка розділена на п'ять основних епох історії українського війська: пізнє середньовіччя, ранньомодерновий період, Перша світова війна, Друга світова війна і сучасна Україна.

Експонати надали фотограф, автор проекту «Воїн» Анна Сенік, Запорізький краєзнавчий музей, запорізькі військові та волонтери. Нагадаємо, національний проект «Воїн» пів року тривав у Запоріжжі - фотоекспозиція демонструвалася в Національному заповіднику «Хортиця»,  обласному краєзнавчому музеї та в садибі Попова у Василівському районі. Ці унікальні роботи переглянули тисячі запорожців та гостей міста.

Серед експонатів багато тих, які відносяться до історії АТО на сході України. Детально про ці експонати розповіла людина, яка знає про російсько-українську війну не з чуток, - кіборг, голова обласної ради ветеранів АТО В'ячеслав Зайцев.

Виставка працюватиме щодня протягом місяця - з 22 січня по 22 лютого з 10.00 до 18.00.