напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

«Наші земляки – учасники АТО»

15.01.2016

Майже 2 роки на сході нашої Батьківщини триває антитерористична операція – справжня війна, яку називають гібридною. Розв’язана злочинцями, розбурхана їхніми ненаситними інтересами, вона продовжує завдавати Україні горя, болю, смертей, руїн. Гинуть наші кращі патріоти, багато воїнів зазнали поранень, повернулись інвалідами; а скільки знедолених мешканців Донбасу, скільки матеріальних збитків… АТО – кривава рана України. Про неї не можна мовчати, її біль не можна не відчувати.

У Вільнянському районному краєзнавчому музеї оформлено нову експозицію «Наші земляки – учасники АТО». Тут представлено предмети із зони бойових дій – речі військового побуту, смертоносні уламки снарядів, особисті речі воїнів. Комплект військового одягу подарував музею Олександр Морозов, боєць 93 окремої механізованої бригади ЗСУ, один з легендарних захисників Донецького аеропорту.

Почесне місце в експозиції займає справжня святиня – прапор міста Вільнянська, який понад рік перебував на лінії фронту, з порізами від уламків, забруднений мазутом. Його оберігав у боях і привіз до музею Віктор Кравченко, командир розрахунку 55 окремої артилерійської бригади.

Плащ-палатка, похідний посуд, компас – ці речі належали Дмитру Фурдику, який загинув у бою за Донецький аеропорт. Предмети подарувала музею мама загиблого захисника, Наталія Сергіївна.
Окремий стенд присвячено пам’яті п’ятьох загиблих воїнів Вільнянського району. Це Олександр Основа, Павло Ушаков, Дмитро Фурдик, Анатолій Шумило, Юрій Дмитрієв. Їх уже немє серед нас, пам'ять про них – завжди поряд з нами.

В експозиції розміщено фотоматеріали, які розповідають про наших земляків, їхню небезпечну службу, суворі умови побуту, зустрічі у рідному краї.

За значну кількість експонатів музей завдячує Вільнянському міському голові Наталії Мусієнко, яка неодноразово їздила у зону АТО з волонтерською допомогою і привозила з передової пам’ятки, передані воїнами. Нещодавно експозиція поповнилась ще одним прапором із району Маріуполя, на ньому бійці 37 окремого мотопіхотного батальйону написали свої побажання і слова вірності Батьківщині.

Адреса музею: Запорізька обл., м. Вільнянськ, вул. Леніна, 41,