напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

В Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрили новорічну виставку

18.12.2015

7 грудня 2015 року в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Новорічні свята».

В історії людства існувало багато свят пов’язаних з явищами природи, з циклами сільськогосподарських робіт. Змінювалися епохи, умови життя, суспільний лад, релігії. Все це залишало свій слід у звичаях, що існують в нашій культурі і зараз. Традиційно в грудні починається цикл зимових свят до якого відносяться День Святого Миколая, Новий рік, Різдво, Хрещення. 

19 грудня відзначають день Святого Миколая, якого вважають покровителем дітей, мандрівників, моряків. Церква його цінувала за активну місіонерську діяльність та вірність християнству. Святий Миколай ніколи не афішував своїх добрих справ. Робив їх таємно. Вважається що напередодні свята він приходить до дітей у супроводі двох янголів з подарунками та двох чортенят з різками. Перші розказують святому про добрі справи дітей, і слухняні малюки отримують солодощі. Інші – про бешкетування та непослух, таким дітям дістаються різки. Звичайно добро переможе і кожна дитина отримає подарунок, а разом із ним розуміння того, що людям треба нести добро, співчуття, щирість.

  Новорічний розділ виставки відкриває ялинка. Відвідувачі побачать ялинкові прикраси різних років, поштові листівки, фотографії дитячих свят. На виставці також представлені листівки з приватної колекції Сергія Самойлова.

Різдво Христове – одне з великих свят християн. Католики відзначають його 25 грудня, а православні – 7 січня. В Україні до цього свята готуються заздалегідь, за сімейним столом після церковної служби збирається вся родина. Молодь, за старими традиціями, обходить з колядками друзів і знайомих. В музейній експозиції представлені  ікони із сценами Різдва Христова, з зображеннями головних моментів життя Ісуса Христа, церковне приладдя, вітальні листівки та ін.

Завершує цикл зимових свят Хрещення Господнє. Про нього розкажуть культові речі, фотографії з колекції музею. 

  Під час роботи виставки планується проведення різноманітних майстер класів з виготовлення новорічних прикрас, участь у святкових конкурсах. Діти матимуть можливість написати листа Діду Морозу та залишити новорічні побажання на музейній ялинці.

    Запорізький обласний краєзнавчий музей дякує компанії «Ледартіс» за казкове оформлення музею новорічними гірляндами.