напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Патріарх Філарет освятив у Запоріжжі старовинний іконостас

28.12.2015

У минулі вихідні у м. Запоріжжя побував  Святійший Патріарх Філарет (Українська Православна церква Київського Патріархату) з духовною місією - освячення нововстановленого іконостасу XVIII століття у церкві Покрови Пресвятої Богородиці на території комплексу «Запорозька Січ» Національного заповіднику «Хортиця».

За кошти меценатів старовинний іконостас був викуплений із приватної колекції та подарований Національному заповіднику «Хортиця». 

Як повідомив директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, цей іконостас має надзвичайну історичну, культурну і духовну цінність. Він дійсно стане окрасою січової церкви і ще раз доведе сутність острова Хортиця як важливого духовного центру нашого народу і колиски українського козацтва..

На літургії, яка відбулася в неділю,  побували народні депутати України Юрій Луценко, Ірина Геращенко та Ігор Артюшенко, в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль, голова обласної ради Григорій Самардак, заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, керуючий Запорізькою єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату єпископ Фотій з духовенством єпархії, представники козацтва. 

Святійший Патріарх Філарет подякував військовослужбовцям та волонтерам, завдяки героїчним зусиллям яких зберігається мир. В.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив на важливості збереження тяглості поколінь - від козаків на чолі з Дмитром Вишневецьким, Богданом Хмельницьким, Іваном Мазепою до воїнів – героїв АТО. Маючи таку потужну духовну підтримку, Україна здатна перемогти любого агресора.