напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Запоріжців запрошує «Добрий світ натюрморту»

25.01.2015

У Запорізькому обласному художньому музеї з нагоди новорічних та різдвяних свят відкрилася виставка з фондів музею «Добрий світ натюрморту».

В експозиції представлено понад 150 творів запорізьких, українських художників та митців з близького зарубіжжя.

Світ речей у натюрмортах розкриває ознаки життя суспільства в певні історичні епохи, документально фіксує події, відображає риси характеру людини, а також несе з собою естетичну насолоду від спілкування із зображеними речами, які й самі є витворами мистецтва.

Починаючи з XVII ст., коли натюрморт став самостійним жанром, з'явилися різні його типи. З усіма ними можна ознайомитися на  виставці.

У представлених натюрмортах художники пропонують помилуватися красою плодів, квітів, їх кольоровим багатством, своєрідністю і різноманітністю форм, фактур, матеріальністю зображення. Твори Барсамова М.С. «Персики» (1971), «Троянди» (1969), Шовкуненка О.О. «Троянди» (1972), Якушенка О.М. «Квіти» (1975), Яблонської Т.Н. «Чорнобривці» (1983) та інші розкривають високий художній смак митців, оптимістичне сприйняття предметного світу.

Натюрморти Аполлонова О.І. «Літній букет» (2006), Глущенка М.П. «Українські квіти» (1971), Демця М.І. «Соняшники» (2012), Киргеєвої О.І. «Польові квіти» (1985) вирізняються особливою кольоровою гамою: одні з них вражають декоративним колоритом, інші  вишуканою витонченістю.

У натюрмортах Піменова Ю.І. «Гра» (1962), Гладишевої Г.І. «Повернувся» (1940-і) відчувається скрупульозно вивірена композиція, якою досягається природність і життєвою достовірність. У деяких художників натюрморт поєднується з іншими жанрами (Попов І.О. «Дзеркало в майстерні», Луценко В.М. «Золота осінь» (1992), Веселовський Л.М. «Інтер'єр кухні колгоспника»,     Пушкаш  Л.Л. «Ранок. Марічка заглядає у вікно» (1968).

Виставка діятиме протягом січня 2016 року.