напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Для розвитку зеленого туризму в області планується створити грантовий проект

17.12.2015

Шляхи розвитку сільського зеленого етнічного туризму в Запорізькій області обговорили на засіданні за круглим столом представники органів обласної влади, фахівці туристичної та суміжних галузей. Як повідомив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, в області створено 31 сільську садибу. Це доволі скромна кількість, хоча для цього є об’єктивні причини, передусім економічного характеру. Разом з тим, розвиток зеленого туризму є актуальним для  сільської місцевості, а часом єдиним способом зайнятості населення та подальшої перспективи села. Доказом цього є приклад села Червонокозаче Вільнянського району, на базі якого успішно розгортається проект «Етносело». Посадовець повідомив, що обласною туристичною асоціацією за підтримки Департаменту заплановано навесні наступного року провести фестиваль «Запоріжжя туристичне», де у тому числі діючі сільські садиби зможуть і себе показати, і популяризувати зелений туризм загалом.

Учасники круглого столу обговорили різні аспекти та шляхи розвитку галузі. Наприклад, у центрах зайнятості відкрито куточки інформування, де бажаючі започаткувати власну справу можуть отримати юридичну консультацію, дізнатися, як скласти бізнес-план, як його захистити для отримання одноразової допомоги на відкриття тощо.  

Начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим висловив думку, що реформа децентралізації, яка саме триває, може стати потужним поштовхом для розвитку сільського туризму. Адже об’єднані громади, отримавши повноваження і фінансові ресурси, можуть самі вирішувати, які напрямки для них є перспективними і які слід розвивати. 

У рамках заходу представники сфери туризму та власники зелених садиб також обмінялися досвідом.

Зокрема, свій досвід презентувала ЗОГО "Дивосвіт”, яка за підтримки ТОВ "Монсанто Україна" реалізує проект «Сільський парк, доступний для маломобільних, - запорука нових можливостей громади»,  а також запланувала спільне неформальне навчання з проектного менеджменту та засад соціального підприємництва  на базі шкіл, сільських рад та регіонального фонду підтримки підприємництва.

Представник фонду «Монсанто» поінформував про програму соціальних інвестицій "Україна – житниця майбутнього ”, яка спрямована на поліпшення життя людей у сільській місцевості шляхом фінансування грантових проектів за напрямками: освітні програми; програми сталого розвитку середовища громад; розвиток соціального підприємництва.

За підсумками засідання його учасники вирішили організувати виїзд за маршрутом розташування об’єктів сільського зеленого туризму в  області для обміну досвідом; провести навчання з проектного менеджменту; створити спільний грантовий проект, що сприятиме розвитку зеленого туризму в Запорізькій області та розв’язанню  проблем сільських громад.