напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Влада області започатковує Різдвяний фестиваль

16.12.2015

Про це повідомив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко під час брифінгу, присвяченого організації в області Новорічних та Різдвяних свят.

За словами посадовця, цього року вперше в Запоріжжі буде встановлено живу ялинку родом з Чернівецької області. Це дарунок дітей Західної України дітям Сходу. Транспортування та встановлення новорічної красуні було здійснено за особисті кошти Григорія Самардака. А прикраси для обласної ялинки будуть відібрані в ході конкурсу, що проводиться Департаментом культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації. Місце для головної ялинки області залишиться традиційним, визначеним ще  з 1970 року, - площа Фестивальна. Паралельно святкові ялинки будуть встановлені на головних площах кожного з районів.

Крім цього, в цьому році влада області започатковує нову традицію – проведення Різдвяного фестивалю. Він стартує в День Святого Миколая 19 грудня 2015 року і триватиме впродовж місяця до Водохрещі – 19 січня 2016. Весь цей час за ініціативою місцевого бізнесу тут працюватимуть атракціони, проводитиметься регіональний ярмарок, де кожен район області представить свої економічні та культурні здобутки. Так, 26 та 27 грудня свою програму представлять Приазовський, Токмацький та Запорізький райони; 8, 9 та 10 січня запоріжців розважатимуть Новомиколаївський та Якимівський райони та  місто Токмак;  15, 16 та 17 січня на головну площу області приїдуть виробники та творчі колективи Вільнянського, Великобілозерського, Гуляйпільського, Михайлівського, Оріхівського, Веселівського, Кам’янсько-Дніпровського, Куйбишевського, Пологівського, Чернігівського та Приморського районів.

Урочисте відкриття Різдвяного фестивалю відбудеться 19 грудня о 16.00 інтермедією біля ялинки від академічного обласного театру юного глядача. До церемонії відкриття також будуть залучені делегації з міст і районів області, представники громадськості, діти, молодь, волонтери та учасники АТО. Того ж дня вечірньою програмою передбачено дискотеку, інтерактиви з глядачами, а також конкурс снігуроньок.

Увесь період Новорічних свят заклади культури в області будуть проводити театралізовані та конкурсно-розважальні програми, вистави,  виставки, карнавали. Зокрема, академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В. Г. Магара планує на День Святого Миколая виїхати з виставою в обласну дитячу лікарню, а також показати інтермедію біля ялинки з виставою «Пан Коцький».  Академічний обласний театр юного глядача проведе новорічну дискотеку, а також порадує глядачів виставою «Білосніжка, Гноми, Принц». Обласний театр ляльок відкриє новорічний період 18 грудня виставою «Лускунчик» для дітей воїнів АТО, яка триватиме всі свята для малят регіону. Обласна філармонія проведе новорічну казкоманію, інтермедію з ростовими ляльками, музично-хореографічну казку та концерт академічного симфонічного оркестру в новорічну ніч. Муніципальний театр-лабораторія «Ві» запланував офіс Діда Мороза та новорічну казку «Каліф-Аист».  Запорізький державний цирк свої вистави розпочне з Новорічної ялинки для дітей пільгових категорій.

До організації святкових заходів також залучені  працівники департаментів освіти і науки,  соціального захисту населення  та Служби у справах дітей облдержадміністрації, які  особливу увагу приділять охопленню дітей соціально незахищених категорій. Дітей вітатимуть  у інтернатних установах області. Крім цього, планується прийняти малечу з Луганської області під час зимових канікул, гості відвідають історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова» та виставу  академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В. Г. Магара. Проект буде реалізовано в рамках програми «Схід-Захід разом» за зверненням Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.