напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Ювілейна виставка «Чотири автографи»

30.10.2015

29 жовтня 2015 року в Запорізькому обласному художньому музеї відкрилася ювілейна виставка запорізьких художників Галини Сапегіної, Тамари Дружини, Анатолія Грабчилева, Степана Марчука «Чотири автографи».
В експозиції музею представлено майже 200 робіт художників-ювілярів. Восени 2015 року їм виповнилося по 65 років.

Кожен художник має неповторну індивідуальність, манеру, техніку створення робіт: Г. Сапегіна та Т. Дружина — живописці, А. Грабчилев — графік, С. Марчук — майстер емалі. 

Анатолій Грабчилев як графік займає одне з провідних місць в запорізькій художній школі. Акварельні пейзажі А. Грабчилева розкривають художника як романтика. Більшість з них - імпровізація, створена по пам'яті, а частіше - під впливом емоцій. Пейзажі нереальні і, водночас, дуже справжні, в кожному з них є гармонійний зв'язок з почуттями художника. Вражають віртуозністю та скрупульозністю чорно-білі твори, виконані тушшю пером. На виставці представлено 30 його робіт («Тихий вечір», «Лісове озеро», «Кримський мотив», «Собор в Ярославлі. Тихий вечір» тощо).

Персональний блок яскравої творчої особистості Тамари Дружини складається з 26 творів. Представлені її улюблені жанри — портрет, пейзаж, натюрморт . Вишуканий колорит, прикраси, одяг, найдрібніші деталі вишивки на сукні в картинах «Портрет пані Дараган», «Панночка» передані реалістично, художньо-виразно, з тонким смаком. Багато робіт її ввібрали в себе мотиви народного мистецтва. В експозиції гостро-індивідуальний образ «Портрет жінки художника», виконаний  в реалістичній манері і поруч - «Засватана», портрет, пов'язаний з народним мистецтвом. Така сама подвійність присутня і в натюрмортах. З під пензля художниці виходять реалістичні «Стручки», де прості речі підносяться до рівня витворів мистецтва, і «Букет» з явним тяжінням до народності.

Степан Марчук — єдиний художник емальєр в Запоріжжі. Вже 45 років художник торує свій шлях у відродженні цієї техніки. Емалі С. Марчука сприймаються як самостійні станкові твори, що торкаються громадянських філософських проблем, історії країни, величної доби козацтва, теми українських народних звичаїв («Запорізька Січ», «Київські князі на Хортиці», «Скіфські мотиви»). Багато його живописних емалей вдало оформлені декоративно-обробленим деревом («Дороги», «Чумацький шлях», «Козак на возі»).

В експозиції Галини Сапегіної 28 творів. В усьому авторка знаходить красу - в людях, старих знайомих предметах, птахах, природі, фарбах, вогнях нічного міста. Свіжість життєвих вражень переноситься на полотна. Образи, за словами художниці, виникають у неї несподівано від чогось випадково побаченого. Головне в її творчості — сила впливу образів на глядача («Осінь», «Літо», «Меланхолія», «Спогади про Грузію», «Козацькі забави»). Експозицію художниці «охороняють» «Домовик» і «Чорнушка» - її талісмани.

По завершенню виставки фонди обласного художнього музею поповняться новими дарами від ювілярів.