напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Відкрилася виставка «Самчиківський розпис»

19.10.2015

19 жовтня 2015 року у Запорізькому обласному художньому музеї у рамках культурно-мистецької акції відкрилася виставка «Самчиківський розпис».

Самчиківський розпис  - це дивовижний синтез  настінних малюнків  Поділля, казкової Волині, козацького завзяття та українського світу.

У минулому столітті цей яскравий  настінний  розпис майже зник – лише у музеях залишилися зразки народної творчості.  Але знайшлися самчиківські художники-ентузіасти, які перенесли свою козацьку вдачу на художні полотна, доповнивши народні малюнки новою символікою: козаками та чарівними дівчатами, дивовижними квітами, птахами та побутовими сценами. Малюнки наповнилися новим змістом – саме так у 60-х роках XX ст. народився новий вид мистецтва Самчиківський розпис.

Організатори заходу -  Міністерство культури України, Запорізька обласна державна адміністрація, Державний історико-культурний заповідник «Самчики», ВСМГО «Всеукраїнська рада регіонального молодіжного розвитку та співробітництва».

Гостей з Хмельниччини привітав директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, який зазначив, що нещодавно запоріжці мали можливість приймати майстрів народного мистецтва з Опішни, Петриківки, що на Дніпропетровщині. Наразі ми маємо можливість познайомитися з народним розписом Західної України. Також Владислав Мороко висловив побажання щодо налагодження подальшої співпраці в питаннях обміну культурними досягненнями регіонів. 

Твори Самчиківського розпису знаходяться в музеях, картинних галереях України та зарубіжжя. Виставлялися на обласних, всеукраїнських та закордонних мистецьких виставках.

Виставка «Самчиківський розпис» буде працювати в обласному художньому музеї до 25.10.2015.