напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Прогулянка містом. Запоріжжя очима художників

23.09.2015

У Запорізькому обласному художньому музеї відкрилася виставка «Прогулянка містом. Запоріжжя очима художників».

На виставці представлені роботи митців, які в своїх пейзажах відтворили Запоріжжя, неповторність і самобутність його вулиць, проспектів, будинків.

Народження нового Запоріжжя представлено в етюдних полотнах Михайла Акіньшина «Зимовий дворик», Бориса Єгорова «Вузлова», С. Хабенського «Старе Запоріжжя. Вулиця Артема», Євгена Чуйкова «Сквер Маяковського» та «Вознесенівка. Алюмінієва балка», Валентина Ступіна «Дніпрогес» та  альбомних малюнках 1950-90-х рр. Григорія Соколенка.

Низку яскравих пейзажних картин створив у 1960-х роках Георгій Колосовський. Зимові і літні мотиви представлені в роботах Михайла Акіньшина «Вознесенівка. Зима», Анатолія Скрипки «Зима» та  Леоніда Фащенка «Запоріжжя. Проспект Жданова (нині - бульвар Шевченка)».

Чи не найперше місце в творчості запорізьких художників займає індустріальний пейзаж. Яскравий, декоративний та, водночас, ємний і конкретний «Запорізький порт» Наталії Коробової; акварель «Митці на слябінгу. «Запоріжсталь» Анатолія Кіргеєва, «Мартени» Віктора Заруби тощо.

Старе Запоріжжя, Вознесенівка зображені в роботах Бориса Єгорова, Євгена Чуйкова, Григорія Мацегори, Володимира Коробова, Віктора Сироти та ін.

Картини «Проспект Леніна у Запоріжжі» та «Міський пейзаж» Володимира Коробова стали класикою запорізького пейзажу.

Таємничий і романтичний нічний пейзаж зображений у роботах Ігоря Маляренка «Вогні Запоріжжя» та Надії Близнякової  «Ніч на Правому березі».   

На виставці представлені також роботи молодих авторів А. Славгородської та С. Кучерова, які тільки починають відкривати для себе рідне місто.

У процесі підготовки виставки виявилося, що у фондах музею  не так багато творів, побачивши які можна з впевненістю сказати: «Це — Запоріжжя». Тому виставка покликана надихнути митців на створення нових робіт - міського пейзажу, який притаманний лише Запоріжжю – місту для людей.