напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Запорізьких музейників відзначили в Дніпропетровську!

24.09.2015
15 – 21 вересня 2015 р. в місті Дніпропетровську відбувся традиційний IV Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей і діти: дитячі програми, центри, музеї». У фестивалі взяло участь 83 музеї, заповідники, громадські організації, видавництва з усіх куточків України.

Запорізьку область на фестивалі представили Національний заповідник «Хортиця», Запорізький обласний краєзнавчий музей та Запорізький обласний художній музей. 

Програмою фестивалю були передбачені проведення конкурсів міні-виставок «Мистецтво музейної експозиції», музейних видань, музейного промоушену і майстер-класу «Динамічні, інтерактивні музейні дитячі програми, виставки, музеї», демонстрація інтерактивних заходів для дитячої аудиторії, Майстер-клас «Майстри і діти», проведення круглих столів «Комплектування дитячих музейних колекцій», «Комп'ютерні технології для дитячої аудиторії», а також поїздка до Національного заповідника «Хортиця», якому виповнилося 50 років від дня заснування.

21 вересня стали відомі імена переможців конкурсних програм фестивалю. Краєзнавчий музей представив на суд авторитетного 
журі міні-виставку «Вже дорослі» та збірку наукових статей «Музейний вісник» № 14. Приємно відмітити, що друге місце в конкурсі «Мистецтво музейної експозиції» отримала виставка «Вже дорослі» Запорізького обласного краєзнавчого музею.
 
Серед переможців конкурсу «Мистецтво музейної експозиції» – Львівський історичний музей за виставку «Дитина і зброя» (Гран-Прі), Львівський музей історії релігії за виставку «Карпатські містичні вакації» (І місце), Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького за виставку «Спокуса. Дитячий куточок в кімнаті 1940 – 1960-х рр.» (ІІІ місце).
 
В останній день фестивалю учасники прийняли Резолюцію, в якій звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра та Міністра культури України з пропозицією розробити та прийняти державну цільову Програму розвитку музейної справи в Україні до 2020 р., в якій, зокрема, передбачити комплекс заходів із зміцнення матеріально-технічної бази музеїв, забезпечення музейної безпеки, розвитку нормативної бази, підвищення кадрового потенціалу галузі, соціального захисту музейних фахівців, популяризації музейних надбань в Україні та світі.