напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Запорізький обласний краєзнавчий музей повернувся з перемогою з музейного форуму!

17.06.2015
17 червня 2015 р. в мальовничому містечку Меджибіж (Хмельницька область) на території Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» відбувся Перший регіональний музейний форум «Музей: храм муз – 2015», організований Управлінням культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації. На форум приїхали музейники з п'яти областей України: Хмельницької, Вінницької, Рівненської, Львівської та Запорізької.

На форумі учасники представили свої нові проекти, друковану продукцію, мультимедійні програми тощо. До конкурсної програми було заявлено 25 проектів від 17 музеїв. Від Запорізької області у форумі взяв участь Запорізький обласний краєзнавчий музей, що представив свої здобутки у двох номінаціях: конкурсі музейних наукових та рекламних видань та конкурсі музейних мультимедійних програм. Рішенням авторитетного журі, перемога в конкурсі музейних наукових та рекламних видань була віддана Запорізькому обласному краєзнавчому музею. Члени журі оцінили високий рівень науково-теоретичного щорічника «Музейний вісник» та інших видань музею.
 
В інших номінаціях перемогу отримали Львівський музей історії релігії (конкурс музейних міні-експозицій), Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник (конкурс музейних мультимедійних програм), Рівненський обласний краєзнавчий музей (конкурс музейних фільмів).

Флісова шапка бійця АТО, бронежилет Революції Гідності та в руках Апостол 1639 року. «Я – твій щит» – так називається експозиція, яку привезли львів’яни з музею історії релігії. Рівно сто років тому Апостол, під час Першої Світової війни, був прострілений кулею. Тоді він захистив людське життя, послугувавши своєрідним щитом. Ця міні-експозиція виборола перше місце в номінації.

Єдиний в Україні музей-студія фотомистецтва (м. Хмельницький) привіз на форум перший вітчизняний фотоапарат серійного виробництва ФЕД 1934 року. Того року їх було випущено близько двох тисяч, а до нашого часу лишилося не більше десятка.

Представники культурно-археологічного центру «Пересопниця», що на Рівненщині, розповіли – як каліграфи в давнину переписували Євангелія. Чорнило ж яким писали, виготовляють по сьогодні за стародавнім рецептом. На форумі будь хто міг спробувати себе у ролі старописця.

Оригінальні проекти представив Хмельницький обласний літературно-меморіальний музей М. Островського. Серед них – проект, що долучає людей до культури написання та відправлення поштівок.