напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Міжнародна наукова конференція «Проблеми вивчення та охорони пам'яток первісного мистецтва Півдня Європи»

05.06.2015

У Національному історико-археологічному заповіднику «Кам'яна Могила» 4-5 червня 2015 проходила міжнародна наукова конференція «Проблеми вивчення та охорони пам'яток первісного мистецтва Півдня Європи (кам'яне століття - епоха бронзи)».

Прагнення зберегти пам'ятки минулого - відмінна риса цивілізованого суспільства. Але для дбайливого ставлення до об'єкта в першу чергу необхідно, щоб суспільство усвідомило його цінність, визнало частиною культурного надбання людства. Головними завданнями НІАЗ «Кам'яна Могила» є збереження пам'ятки, вивчення та її популяризація. У зв'язку з цим в рамках науково-дослідної   роботи   заповідником   проводяться   наукові   конференції.

Метою даного форуму є консолідація і координація зусиль наукової громадськості, спрямованих на сприяння охороні культурної спадщини, продовження досліджень пам'яток археології та популяризації знань з археології, історії, краєзнавства.

У заході взяли участь представники України, Росії та Білорусії - науковці, співробітники музеїв, викладачі вишів, що займаються питаннями дослідження та охорони археологічних пам'яток. Тематика доповідей охоплює проблеми, пов'язані з дослідженням археологічних пам'яток від епохи палеоліту до епохи бронзи.

Роботу конференції проведено за трьома напрямками: «Проблеми охорони та збереження пам'яток первісного мистецтва», «Первісне мистецтво кам'яного віку», «Первісне мистецтво епохи бронзи»."
За підсумками конференції планується видання збірника матеріалів.

У вітальному слові до учасників та гостей конференції директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко відзначив: «Кам'яна Могила - це унікальна пам'ятка археології, яка не має аналогів у світі. Її винятковість зумовлена рідкісним розташуванням гігантського скельного виходу у степовому просторі, слідами життєдіяльності людини в межах скельного масиву, перед усе - численними петрогліфами. Цінність скельних зображень Кам'яної Могили полягає не лише у тривалості їх існування, але й у тому, що вони віддзеркалюють здобутки інтелектуального життя різних народів. Своєю плідною діяльністю по збереженню та популяризації національного культурного надбання ви духовно збагачуєте наших сучасників, залишаючи нащадкам створені віками історичні цінності!».

Довідково: У 2006 році об'єкт «Археологічний комплекс «Кам'яна Могила» внесено до попереднього Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У 2012 році заповідником завершено роботу над номінаційним досьє об'єкту для внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Досьє схвалено Науково-методичною  радою  з  питань  охорони  культурної  спадщини  Міністерства культури   України і рекомендовано направити до Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.