напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

В Мелітополі пройшов фестиваль духової та естрадної музики «Таврійські сурми»

25.05.2015
Джерело: сайт ЗОДА
Фестиваль духової та естрадної музики «Таврійські сурми» тривав два дні поспіль одразу на кількох концертних майданчиках Мелітополя. В ньому взяли участь 19 музичних колективів з трьох областей України. Захід був спрямований  насамперед на привернення уваги до діяльності оркестрів, зокрема духових, роль яких значно зросла у зв’язку з військовими діями на Сході країни.

Вітаючи учасників та гостей музичного форуму, на цьому наголосив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко: «Особлива роль сьогодні відводиться духовим оркестрам, які активно підіймають бойовий дух бійцям Збройних Сил України у зоні АТО, на блокпостах та у військових частинах».

Посадовець також відзначив, що в цей непростий для України час важливо проводити такі мистецькі форуми, бо музика об’єднує серця та відображає глибоку віру в перемогу добра, прагнення свободи.

У рамках фестивалю в Мелітополі відбувся марш-парад оркестрів, плац-концерт Одеського військового духового оркестру, конкурсне виконання програм, концертні виступи та гала-концерт переможців фестивалю.

Майстерність виконавців оцінювало професійне журі на чолі з доцентом Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра, заслуженим діячем мистецтв України Геннадієм Григор’євим.

Гран-Прі отримав дитячий оркестр «Джаз-академія» Запорізької дитячої школи мистецтв № 3, керівник Анатолій Жульєв.

Журі фестивалю також відзначило високу виконавську майстерність та сценічну культуру багатьох музичних колективів, зокрема зразкового духового оркестру «Портрет» з Кривого Рогу, естрадного оркестру Мелітопольського училища культури, духових оркестрів Запорізького музичного училища ім. П.І. Майбороди та Одеського військового училища.

Переможців нагороджено дипломами та пам’ятними сувенірами. Учасники також мали можливість цікаво провести дозвілля, зокрема відвідати Національний історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила».