напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Колекція Обласного краєзнавчого музею поповнилася новими експонатами

23.04.2015

У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбулася акція передачі Дмитром Пірклом до фондів музею артефактів. Захід відбувся у рамках програми обласного семінару з актуальних питань охорони культурної спадщини, в якому взяли участь начальники управління культури і мистецтв, відділів культури міських рад, відділів культури і туризму райдержадміністрацій, краєзнавці, музейні працівники.

Відомий український меценат, пошуковець, активіст Майдану Дмитро Піркл подарував музею нові експонати: видання «Німецької будівельної газети» 1911 року з великою статтею Карла Бернхарда про Кічкаський міст через Дніпро. Мешканець Берліну Карл Бернхард брав участь у монтажу мосту і на шести полосах описав реалізацію унікального на той час проекту. Будівництво цього першого, розташованого нижче порогів, мосту на Дніпрі розпочали у 1900 р. У квітні 1904 р. відбулося його урочисте відкриття, але потяги по ньому пішли лише у 1908 р. У статті, ілюстрованій фотографіями і 15 кресленнями унікальної споруди, зазначалося: «Цей міст став взірцем нової ери мостобудування, як в дореволюційній Росії, так і в Європі. Він був найбільшим одноарковим мостом Російської імперії (за величиною прольоту в 190 метрів), і другим за величиною – в Європі. Його відразу ж назвали красою і гордістю тутешніх місць. У пресі ж його величали «Восьмим чудом світу» за новаторство в мостовій інженерії, майстерність будови, красу і витонченість».

Традиційно Дмитро Піркл привіз нові експонати для майданівської колекції музею. Серед них: перепустки, пам'ятки, листівки, наліпки з київського Майдану, всього понад 20 одиниць.

Згодом ці предмети займуть гідне місце в експозиційних залах обласного краєзнавчого музею. Нагадаємо, що завдяки щирості Дмитра Піркла колекція музею вже поповнилася німецькими газетами, унікальними документами, фотоальбомами та картинами часів Другої світової війни, а також речами та агітаційними матеріалами з київського Майдану.