напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Відкриття виставки «Час на полотні»

03.04.2015

У Запорізькому обласному художньому музеї 02.04.2015 відкрилася виставка «Час на полотні», присвячена творчості запорізьких художників П. Вольському, Ю. Смірнову, А. Фоміну, яким би у 2015 році виповнилося 90 років та скульптору І. Носенку – 95 років. В окремому залі експонуються роботи Бориса Єгорова, який у березні 2015 року відзначив 90 річчя. 

Кожен з митців — це особистість зі своїми вподобаннями, поглядами на життя, неповторною манерою художнього творення.

Борис Єгоров (нар. у 1925 р.) відобразив у своїх роботах історію Запоріжжя із заводами, славетним Дніпрогесом, новобудовами повоєнних років і непримітними вуличками. Індустріальні пейзажі на полотнах майстра створені з романтично-фантастичними нотками.

Петро Вольський (1925-2008) значну частину свого життя присвятив Запорізькому музично-драматичному театру ім. М.Щорса (зараз ім. В. Магара), займався сценографією, створював костюми і, звичайно, писав образи акторів. Його живопис вільний, ефектний, театральний, картини живі, світлі.

Найкращий твір Юрія Смірнова (1925-1998) на виставці - «Т.Г. Шевченко у засланні». Також представлені натюрморти, портрети і пейзажі, в яких відчувається сила емоцій і напруженість кольору.

У творчості Анатолія Фоміна (1925-2013) пейзаж займає головуюче місце. Провідна тема — неповторна краса і велич природи України. З теплом та щирістю написані білі хати під солом'яними стріхами, стіни яких сонечко розфарбувало то в блакитний, то в жовтогарячий кольори. На багатьох його картинах зображений Дніпро — тихий, суворий, нездоланний і рідний. Художник вдало умів відтворювати водну стихію.

Роботи скульпторів Івана (1920-2000) та Надії (1918-2000) Носенків відомі кожному мешканцю Запоріжжя. Перша їх робота - барельєф «Мистецтво належить народові» - встановлена на фронтоні Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру  ім. В.Г. Магара у 1952 році, друга відома робота — пам'ятник Металургу (1959). Крім того, подружжям була створена ціла галерея портретів їх сучасників — красивих людей і цікавих особистостей.