напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Підсумки мистецької акції «Передчуття»

26.03.2015

У Запорізькому обласному художньому музеї 25.03.2015 відбулося підведення підсумків мистецької акції та закриття виставки «Передчуття. Мистецька рефлексія до, під час і після Майдану 2013-14 рр.». 

Проект «Передчуття», мета якого полягала у відображенні через творчість ставлення митців регіону до подій 2013-2014 років – Революції Гідності та Антитерористичної операції на Сході України - був започаткований минулого року за ініціативи Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, Запорізького міського об'єднання художників «Колорит», за підтримки та участі запорізьких митців, художнього та краєзнавчого музеїв.

З успішним проведенням акції в Запоріжжі та закриттям виставки запоріжців привітав директор Департаменту Владислав Мороко.

- Сьогодні ми можемо констатувати, що мистецький проект відбувся. Значна кількість мешканців і гостей міста відвідали виставку і низку заходів у рамках проекту. Наразі наше завдання -  видати книгу, де буде відображено усіх учасників виставки «Передчуття. Мистецька рефлексія до, під час і після Майдану 2013-14 рр.», їх роботи тощо. Також буде розглянута можливість щодо експонування виставки в містах і районних центра області, - зазначив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко.

Своїми враженнями від виставки поділилися активісти Майдану та воїни АТО, які також відзначили глибину представлених робіт. Перед учасниками з театральною композицією виступив народний артист України Юрій Бакум та студентка Запорізького національного університету Даша Деркач.

Загалом у рамках проекту «Передчуття» відбулося 8 тематичних заходів: творчі зустрічі з художниками-учасниками виставки, літераторами, поетами,  жінками-волонтерками, майстер-класи, музичні вітання тощо. У заходах взяли участь ансамбль бандуристок "Божена” обласної філармонії, театр поетичної пісні Олени Алексєєвої, Літклуб 99 та ін. Виставку переглянули майже 2,0 тис. відвідувачів.