напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

В Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка з ароматами вина й кави

13.02.2015
13 лютого у виставковій залі Запорізького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття персональної виставки Ксенії Доброчинської «Дегустація почуттів».

Унікальність виставки полягає у тому, що всі картини, представлені тут, написані в оригінальній техніці DrinkArt — розпис кольоровими алкогольними напоями! Цю техніку розробила сама Ксенія Доброчинська.

Ксенія Доброчинська закінчила Запорізький національний технічний університет за спеціальністю дизайн. Спочатку писала як і всі фарбою, але прикрий випадок стався з нею у Латвії. Під час подорожі художниці захотілося малювати, але так трапилося, що поруч не виявилось фарб. Ксенія не розгубилася й почала шукати те що могло б залишати сліди на папері, і цим виявилася… кава. Потім художниця вирішила додати щось нове до своєї техніки розпису, так з’явилася ідея писати картини 
алкогольними напоями. Спочатку це було червоне домашнє вино, а вже пізніше вона почала використовувати й інші кольорові алкогольні напої. Не дивлячись на те, що фарби їй замінює алкоголь, Ксенія Доброчинська виступає за здоровий спосіб життя. 
 
На виставці в музеї представлено понад 40 картин, написаних кавою та кольоровими алкогольними напоями. Персональні виставки Ксенії Доброчинської відбулися в Запорізькій обласній науковій універсальній бібліотеці ім. О.М. Горького, Запорізькому фотоклубі, в Прибалтиці. Її роботи експонувалися на фестивалях та виставках у Франції та Росії.
 
На відкритті виставки Ксенія Доброчинська відкрила деякі секрети написання картин кавою. Всі охочі змогли на власні очі побачити процес створення зображень з ароматом кави.