напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Розвитку туризму на Мелітопольщині буде сприяти туристичний кластер

10.02.2015

На початку лютого поточного року у м. Мелітополь презентовано нещодавно створену громадську організацію - «Туристичний кластер Мелітопольщини». Метою створення «МелТурКласту» (так виглядає її скорочена назва) є об’єднання та координація спільних дій суб’єктів туристичної діяльності, інших установ та організацій, пов’язаних із наданням туристично-екскурсійних послуг, створення нового, якісного та конкурентоспроможного туристичного продукту, плідна співпраця з органами місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування. До складу зазначеної організації увійшли відомі краєзнавці, екскурсоводи, представники транспортних компаній та засобів масової інформації, організатори нових туристичних маршрутів тощо. 

Уповноваженими представниками «МелТурКласту» обрано Віктора Харченка та Оксану Шевчук, які були ініціаторами створення зазначеної організації та присвятили довгі роки роботі у сфері туризму.

У рамках презентації ГО «Туристичний кластер Мелітопольщини» представлено оглядову авто-пішохідну екскурсію по м. Мелітополь. Розробники зазначеної екскурсії ставили собі за мету після її проведення за невеликий проміжок часу (1,5-2 год.) залишити у екскурсантів яскраве уявлення про місто, його історію та провідні туристичні об’єкти. Маршрут екскурсії включає відвідування міського парку відпочинку, площі Перемоги, алеї Героїв, міського краєзнавчого музею, черешневих садів, відомих сьогодні в багатьох країнах світу. Кінцевою зупинкою екскурсії є головна площа перед Таврійським агротехнологічним університетом.

Після представлення екскурсійного маршруту організовано засідання «за круглим столом», в якому взяли участь краєзнавці, науковці, керівники та представники туристичних компаній, міського краєзнавчого музею, районного центру туризму та культурної спадщини, провідних туристичних об’єктів краю, представники органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування приморських територій області.

Усі присутні обмінялись враженнями щодо проведеної екскурсії та обговорили проблеми розвитку туризму на Мелітопольщині. Зокрема учасники круглого столу відзначили необхідність підготовки туристичних об'єктів до прийому екскурсійних груп, необхідність підвищення ролі туристичних операторів та агентів у розробці та популяризації туристичних маршрутів, організації відповідної рекламної компанії, взаємодії із шкільними та студентськими органами самоврядування, профспілками, громадськими організаціями.

Усі були єдині в тому, що тільки при комплексному підході, разом із органами місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування, навіть в таких непростих суспільно-політичних умовах, можна активізувати туристичний ринок регіону, просвітницьку та виховну роль туризму.

ГО «Туристичний кластер Мелітопольщини» запрошує до співпраці та взаємодії туристичних операторів, агентів, краєзнавців та екскурсоводів, представників транспортних та страхових компаній, власників туристичних об’єктів, а також усіх, хто надає перевагу подорожам і активному відпочинку на теренах Мелітопольщини.


Місце знаходження ГО «МелТурКласт»: вул. Кірова, 55, м. Мелітополь; 

тел./факс: (0619) 42-36-19, 067 613-43-09, e-mail: leto_azovskoe@ukr.net.