напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Відкриття виставки «Монолог Віктора Хівренка»

05.02.2015

У Запорізькому обласному художньому музеї 03.02.2015 відкрилася  виставка «Монолог Віктора Хівренка» (до 80-річчя з дня народження).  Ювілейна виставка запорізького художника Віктора Івановича Хівренка  (1935-1992) складається з 17 живописних творів, що зберігаються в музейній  колекції і були створені протягом 1973 - 1991 років ХХ ст.  

У 1973 році Віктор Іванович став членом Національної спілки художників  України, а в 1989 році йому присвоєно звання заслуженого художника УРСР.  

Творчо обдарований живописець працював у жанрі тематичної картини,  портрету, натюрморту, пейзажу. У портреті «Старший горновий Ванюхін» (1983)  автор створив конкретний індивідуальний образ, в якому підкреслена серйозність і  внутрішня зосередженість робітника. Цільність композиції, життєвість ситуації,  тепле ставлення до товариша відтворені у чудовому портреті-картині «До людей»  (1976). Живописець зобразив свого побратима запорізького художника Миколу  Пашканіса, з яким подорожував по Карелії.  

Любов до природи визначила особливу роль пейзажу в творчості Віктора  Хівренка. Ряд полотен передають враження від його перебування у Карелії, куди  він полюбляв їздити восени: «Космозеро» (1973), «Північний кордон»  (1974), «Осінній ліс» (1977), «На півночі» (1979). Особливо приваблює своїм  життєрадісним настроєм яскравий по колориту, наповнений рухом «Жовтневий  день» (1974). Своєрідну красу рідної землі художник поетизує у творах «Весна в  Седневі» (1980), «Початок весни» (1986), «Плавні» (1991). 

 Картини Віктора Хівренка зберігаються в музеях Запоріжжя, Донецька,  Сум, у приватних зібраннях не тільки в Україні, а й за кордоном - у Греції,  Германії.  

У відкритті виставки взяли участь дружина художника Людмила  Михайлівна і син Костянтин Хівренки. Зі спогадами про митця виступили його  друзі і соратники Галина Сапегіна, Олександр Бовкун, Сергій Латанський,  Григорій Мацегора, Владлен Дубінін та ін.  

Запрошуємо і Вас доторкнутися до творчості художника з поетичною  вдачею.