напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Дар Запорізькому обласному краєзнавчому музею

10.12.2014

У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбулася акція передачі Ігорем Ігнатенком - активістом Майдану, волонтером і учасником Антитерористичної операції речей-експонатів до фондів музею. У заході взяли участь краєзнавці, музейні працівники, викладачі і студенти історичного факультету Запорізького національного університету, громадськість, ЗМІ.

Ігор Павлович Ігнатенко фермер, житель м. Василівка. З 1992 р. він учасник відродження руху запорозького козацтва, курінний отаман Великолузького куріня Василівського району. Брав активну участь у Революції Гідності як сотник 20-ї сотні. У серпні 2014 року Ігор Ігнатенко вже передав музею речі з Майдану і, зокрема, вкритий сажею від палаючих шин Державний прапор України з написом «Запоріжжя - Василівка».

Цього разу Ігор Ігнатенко передав музею комплекс речей, пов’язаних з подіями на сході України. Деякі з них привезені безпосередньо з лінії фронту, а саме: воїнська каска, пробита осколками; осколки «Граду» і мінних снарядів, кулеметні та автоматні гільзи, бронепробивні кулі; дитячі малюнки із зворушливими побажаннями воїнам перемоги й миру; обереги; молитвослови; вояцькі сухі пайки тощо.

Найближчим часом ці експонати займуть своє почесне місце в музейних експозиціях: «Майдан – початок незалежності» та «АТО – перемога незалежності України», - які створюються за ініціативи і підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.