напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Об’єкти культурної спадщини архітектури та містобудування набули правового статусу

24.12.2013

Консультативною радою з питань охорони культурної спадщини визначено та затверджено наказом управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Перелік об’єктів культурної спадщини архітектури та містобудування, до якого увійшли 105 об’єктів м. Запоріжжя та один об’єкт -храм Архистратига Михаїла, розташований у с. Тихонівка Мелітопольського району. Перелік запорізьких об’єкт включає як давні будівлі, наприклад, менонітську колонію Шенвізе 1795-1797 років, житлові будинки, цехи заводів Леппа, Вальмана, Копа і Гельнера тощо, які відносяться до другої половини ХІХ століття, так і зведені в соціалістичну добу, в основному в 1930-40-х роках.

Після занесення до Переліку об’єктів культурної спадщини архітектури та містобудування ці об’єкти набули правового статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини у відповідності з чинним пам’яткоохоронним законодавством.

Як пояснив начальник управління містобудування та архітектури О.Билим,  усі власники цих об'єктів незалежно від форм власності зобов'язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір, роботи на таких об'єктах можуть здійснюватися лише за наявності письмового дозволу  органу охорони культурної спадщини та на підставі погодженої з ним науково-проектної документації.

Загалом на території Запорізької області налічується 34 пам’ятки архітектури та містобудування, з яких чотири – національного значення та 30 – місцевого значення. Крім того,  розташовано понад 600 об’єктів культурної спадщини архітектури та містобудування. Тож робота із занесення об’єктів м. Запоріжжя та інших міст і районів області до Переліку та надання їм правового статусу щойно виявлених об’єктів культурної спадщини триває.