напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Юрій Пелих: «Запорізький край завжди славився своїми керівниками, і ми їх пам’ятаємо»

18.12.2013

В обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття експозиційної зали «Запоріжжя в період післявоєнної відбудови (1944-1950 рр.)». У заході взяв участь заступник голови-керівник апарату обласної державної адміністрації Юрій Пелих.

За словами директора обласного краєзнавчого музею Георгія Шаповалова, у будівлі, в якій зараз розташований обласний краєзнавчий музей, у повоєнний період працював Запорізький обком компартії України. Відвідувачі експозиції зможуть побачити відтворену частину кабінету першого секретаря обкому партії Леоніда Брежнєва.

Відвідувачі музею побачать відновлений кабінет Леоніда Брежнєва з оригінальним столом, стільцями, годинником та іншими меблями й аксесуарами. Саме тут з серпня 1946 по листопад 1947 року працював перший секретар обкому партії. Збір експонатів було розпочато після виходу в 1978 році книги Леоніда Брежнєва «Відродження».

Георгій Шаповалов подякував голові облдержадміністрації Олександру Пеклушенку за підтримку, яка надається музею з боку обласної влади.

- Від імені Олександра Пеклушенка  хочу подякувати особисто Георгію Шаповалову, колективу музею, всім, хто долучився до створення цієї експозиції. Запорізький край завжди славився своїми керівниками, всі ми пам’ятаємо Михайла Всеволожського, Петра Москалькова, Юрія Бочкарьова, Леоніда Брежнєва. Дуже символічно, що ця експозиційна зала відкривається саме зараз, коли ми входимо в ювілейний рік утворення області. Переконаний, що обласний краєзнавчий музей подарує нам ще багато цікавих експозицій, - зазначив Юрій Пелих.