напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Вечір пам’яті запорізької поетеси Марини Брацило

10.12.2013

За підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації 7 грудня 2013 року сцені Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара відбувся вечір пам’яті запорізької поетеси Марини Брацило.

Запорізькою організацією Національної спілки письменників України, відомими творчими колективами області було представлено поетично-пісенну композицію за мотивами творчого доробку молодої української поетеси з нагоди 37 дня народження та напередодні півроку, коли її немає серед нас. Обласною універсальною науковою бібліотекою ім. О.М. Горького в фойє театру було організовано змістовну виставку про життя і творчість поетеси.

Це була дійсно виплекана їх душами присвята!

Про значимість творчого доробку поетеси в українській сучасній поезії розповіли голова Запорізької організації Національної спілки письменників України, заслужений діяч мистецтв України Григорій Лютий та відома поетеса з Гуляйпілля, ведуча заходу Любов Геньба.

Поетичне слово та авторську пісню Марини Брацило представляли провідні актори запорізьких театрів та творчі колективи області: Любов Фріган, Надія Вечеря, Світлана Ремжина, Дмитро Московцев; Андрій Лобода - фронтмен гурту «Хорта», Ганна Гайдук (гітара, спів), Світлана Варнавська (скрипка), Юрій Кривокрисенко - співак (смт. Приазовське), Ганна Михайличенко, Аліна Церпицька – читці (студенти ЗНУ), ансамбль української пісні та побутового танцю «Оксамит», театр поетичної пісні Олени Алексєєвої.

В ході вечора слово та пісня поетеси ніби оживали на фоні відеоряду та фото із родинного архіву, і здавалося, що Марина десь зовсім поруч.

Зворушено-обережні оплески глядачів, щоб не сполохати її, засвідчили: як завжди, поезія Марини Брацило дійшла до сердець тих, заради кого вона творила,адже її слово - філігранно витончене, щире давно вже вилетіло за межі рідного Запоріжжя.

І не випадково в завершення дійства Ольга Стадніченко, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри українознавства Запорізького національного університету поінформувала молодих поетів та усіх присутніх про ініціативу свого вишу та запорізької громадськості щодо започаткування щорічного Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило.