напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Відкриття виставки «Фрагменти вічності»

17.10.2013

16 жовтня 2013 року в обласному художньому музеї відкрилась виставка Галини Неледви, Віктора та Олени Рижих «Фрагменти вічності» (з фондів музею).

У заході взяли участь заступник Директора департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Катерина Малакова, народний художник України, дійсний член Національної академії мистецтв України Віктор Рижих, Олена Рижих, запорізькі художники, музейні працівники, громадськість.

Запорізький обласний художній музей один із небагатьох музеїв України, який має у своїх фондах найбільшу колекцію робіт відомих художників, і виставку присвятив ювілеям Галини Неледви (до 75-річчя від дня народження) та Віктора Рижих (до 80-річчя від дня народження).
Твори народного художника України Віктора Рижих багато в чому визначили рівень українського живопису 1970-х років, його характер, напрямок його пошуків. Він став визнаним першовідкривачем нової живописної манери. Понад 50 років художник незмінно залишається самим собою, нікого не наслідуючи.

В експозиції представлено 10 робіт живописця — сюжетні композиції і пейзажі («Музика»(1975), «Міжнародні змагання»(1978), «Туркменські килими»(1982), «Аеропорт»(1984) тощо). Полотнам художника притаманне  почуття міри, неповторне композиційне рішення, гармонія кольору та першорядне значення сюжету. Картину «Храм в Ов'єдо» Віктор Іванович передав в дар музею.

На родинній виставці представлено 14 робіт Галини Неледви - заслуженого художника України, почесного члена Національної академії мистецтв України. Роботи її багатожанрові: портрет, композиція, пейзаж, натюрморт. Живописна манера художниці постійно змінюється, але незмінним залишаються високі моральні цінності, що несе її творчість.

Донька Олена Рижих наслідувала митецький дар своїх іменитих батьків. В її роботах відтворені біблійні притчі, жанрові сцени, пейзажі України, Грузії, Західної Європи, натюрморти, абстрактні композиції. Кілька з них вона подарувала музею.

Заступник директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Катерина Малакова висловила подяку Віктору і  Олені Рижих за те, що вони, не зважаючи на свою зайнятість, знайшли можливість особисто взяти участь у відкритті виставки і побажала митцям нових творчих здобутків.

Запорізький обласний художній музей працює з 10.00 до 17.00 без перерви, вихідні – неділя, понеділок.