напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Запоріжжя відвідав перший заступник Міністра культури України Кохан Т.Г.

16.10.2013

З нагоди відзначення 70-річчя визволення м. Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників 13.10.2013 обласний центр відвідав перший заступник Міністра культури України Кохан Т.Г.

Посадовець відвідав Національний заповідник "Хортиця”, де ознайомився з експозиціями і виставками Музею історії запорозького козацтва та історико-культурного комплексу "Запорозька Січ”.

Під час візиту на о. Хортиця Тимофій Григорович зазначив: "Запорізький край зробив великий вклад у збереження, відродження та розвиток української культури. Яскравим свідченням продовження цієї традиції є IV Всеукраїнський козацький фестиваль "Покрова на Хортиці”, який проходить цього року з 5 по 14 жовтня в козацькій столиці України. Саме у ці святкові дні відзначається 30-річчя створення єдиного в Україні Музею історії запорозького козацтва та 20-річчя надання статусу національного заповіднику "Хортиця”. Заповідник займає одне з провідних місць серед історико-культурних об’єктів України і є одним з найбільш відвідуваних в країні”.

У балці Партизанській Тимофій Кохан переглянув реконструкцію бойових дій зі звільнення міста Запоріжжя у жовтні 1943 року від німецько-фашистських військ. Реконструкцію, яку проведено під патронатом голови облдержадміністрації Олександра Пеклушенка, вже занесено до Книги рекордів України як «наймасштабнішу військово-історичну реконструкцію часів Великої Вітчизняної війни».

Ввечері Тимофій Григорович вітав ветеранів Великої Вітчизняної війни, запоріжців та гостей міста зі святом визволення від фашистських загарбників на пл. Фестивальній, де відбувся святковий концерт за участю зірок української естради.