напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Пишаюся минулим, сьогоденням і майбутнім Запорізького краю - Олександр Пеклушенко

13.10.2013

Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко у суботу взяв участь у IV Всеукраїнському козацькому фестивалі «Покрова на Хортиці». Фестиваль цього року присвячений 75-річчю утворення Запорізької області, Дню українського козацтва, світлого свята Покрови Пресвятої Богородиці, 70-річчю визволення Запорізької області від німецько-фашистських загарбників.

На цьогорічний козацький фестиваль приїхали кращі творчі колективи з 15 областей України, які взяли участь у Гала-концерті. Свої вміння демонстрували понад 100 майстрів, які привезли свої вироби на виставку «Запорізькі обереги».

Також у цей день 27 національно-культурних товариств презентували гостям фестивалю свої традиції, звичаї та народне мистецтво.

На «Запорозькій Січі» керівник регіону побував на святковому концерті і відвідав Свято-Покровський храм історико-культурного комплексу «Запорізька Січ». Крім того, Олександр Пеклушенко ознайомився з роботами народних майстрів. Разом з ковалем Олександром Ракшевским, членом Спілки майстрів ковальської майстерності України, зробив підкову на щастя. Голова облдержадміністрації домовився, що витвір майстра з Токмаку під назвою «Древо серця» прикрасить Запоріжжя. Ця кована фігура зі сталі заввишки більше двох метрів у формі серця, на думку керівника регіону, буде символізувати кохання запорізьких молодят.

- Ми домовилися з ковалем, що він передасть в дар Запоріжжю своє дивовижне творіння, а я йому в цьому допоможу. Цю вишукану річ, яка стане окрасою міста, ми презентуємо найближчим часом. Оберемо для «Древа серця» відповідне місце і воно буде символізувати народження нової сім'ї в Запорізькому краї, - зазначив Олександр Пеклушенко.

Також керівник регіону відвідав хореографічну історичну реконструкцію прийняття козацької присяги засновником американського військово-морського флоту Джоном Полом Джонсоном, організованої спільно з Посольством США в Україні. Постановка у Совутиній балці стала одним з центральних заходів фестивалю «Покрова на Хортиці». За словами хореографа шоу Сергія Швидкого, головним завданням було передати мовою танцю та силою слова події двохсотрічної давнині.

- У нашій постановці задіяні більше ста людей. Майже всі вони непрофесійні актори, козаки Всеукраїнської федерації «Спас». Ми намагалися передати дух козацтва. Наші пращурі були сильні та мужні, могли і воювати, і веселитися. Для нас вистава в цьому форматі стала творчим викликом. Впевнений, що театральний експеримент нам вдався, - заявив постановник танців.

Подивитися на незвичайну реконструкцію прийшли сотні городян і гостей Запоріжжя. Театралізоване дійство на всіх справило незабутнє враження. Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко заявив, що вміння запорожців організовувати та проводити такі свята викликає у нього почуття гордості за свій рідний край.

- Мене переповнюють почуття гордості за Україну, за нашу Запорізьку землю, за Хортицю. Хочу подякувати всім учасникам цього великого свята. Як на мене учасниками є не тільки артисти, а й всі ті, хто в цей день прийшов на острів Хортиця. Найбільше захоплений нашими дітьми, я бачив їх сяючі очі, коли вони були одягнені в національні костюми, я бачив їх вдумливий погляд, коли вони заходили до церкви і хрестилися. Я пишаюся своїм Запорізьким краєм, я пишаюся минулим, сьогоденням і майбутнім Запоріжжя! - поділився враженнями керівник регіону.