напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Дитяче свято "Козацькому роду нема переводу"

10.10.2013

10 жовтня 2013 року в рамках ІV Всеукраїнського козацького фестивалю „Покрова на Хортиці”, присвяченого 75-річчю заснування Запорізької області, в приміщенні обласної бібліотеки для дітей „Юний читач” відбулось дитяче свято „Козацькому роду нема переводу”. Захід пройшов у форматі усного журналу. Запрошені на свято учні 5-7-х класів навчально-виховного комплексу № 30, подорожуючи сторінками, поринули у давню історію нашого краю. Історична сторінка познайомила дітей з історією виникнення Січі на о. Хортиця, з легендами про її засновника – Байду-Вишневецького, духовна – розповіла про заступницю козацтва, захисницю Січі – Пресвяту Богородицю, про особливо шанобливе ставлення козаків до ікони Покрови Пресвятої Богородиці та свята на її честь, визначеного ще й як День українського козацтва. Особливо захопила дітей літературно-творча сторінка, адже вони отримали можливість побачити як із звичайного піску народжуються диво-картини.

Гості бібліотеки: майстер пісочної анімації, художник, директор Запорізького художнього салону Ганна Петрівна Поплавка та її юна помічниця, учениця 4-го класу Академічного ліцею Альона Кімлач на моніторі пісочної анімаціїпроілюстрували картинами з життя козаків уривок з твору нашого земляка Олександра Виженка. Розважили гостей музична та спортивно-ігрова сторінки: звучали українські пісні у виконанні учнів Запорізької дитячої музичної школи № 1, звеселив український гопак у виконанні дитячого ансамблю народного танцю Палацу культури металургів ВАТ „Запоріжсталь” міста Запоріжжя, а веселі конкурси:  „Влуч у ціль”, „Лапа”, „Куля” „Конкурс писарів” дали можливість учасникам свята трохи порухатись та продемонструвати свою кмітливість. А завершився усний журнал кулінарною сторінкою. Розпорядники свята пригостили всіх гостей справжніми варениками, які, кажуть, були у козаків у великій пошані.

Захід, проведений напередодні Дня українського козацтва, перетворився у справжнє свято пізнання історії, дитячої творчості, краси і мистецтва.